SGK’daki yolsuzluk çok konuşulmuştu! O bakan Süleyman Soylu çıktı

Birgün'de yer alan habere göre dün ortalığı ayağa kaldıran " SGK'deki yolsuzluk soruşturması" haberindeki halen görevde olan bakanın Süleyman Soylu olduğu ortaya atıldı.

SGK'de milyarlarca liralık usulsüz ilaç ve tıbbi cihaz ödemeleri yapıldığına dair iddiaların bulunduğu haber gündeme bomba gibi düşmüştü. Sözcü Gazetesi’nden Erdoğan Süzer’e ait olan Söz konusu haberde halen görevde olan bir bakanın yakın akrabasının bu yolsuzluğa adı karıştığı iddia edilmişti.

Süzer haberinde  Sağlık Bakanlığı'nın, bir medikal şirketin kamuyu 1 milyar lira zarara uğrattığı iddia ederken bu durum karşısında SGK'da geniş çaplı bir soruşturma ve inceleme operasyonu başlatıldığını öne sürmüştü.  Haberin devamında ise kamuyu zarara uğrattığı iddiasıyla inceleme başlatılan şirketin ortağının halen görevde olan bir bakanın olduğu da öne sürülmüştü.

Birgün’de yer alan habere göre bu bakanın kimliği ortaya çıktı. Haberdeki iddiaya göre SGK'da 1 milyar liralık usulsüzlükle ilgili kamuyu zarara uğrattığı iddiasıyla inceleme başlatılan şirketin bir dönem ortağı olan kişinin Süleyman Soylu'nun kuzeni Mehmet Soylu olduğu ortaya çıktığı açıklandı.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7771102/sgkdaki-yolsuzluk-cok-konusulmustu-o-bakan-suleyman-soylu-cikti