İsrail'de taktik hep aynı! Önce vuruyorlar sonra da barış

Siyonist İsrail işgal altında tuttuğu Filistin'da katliamlarına devam ederken bir yandan da barış çağrısında bulunuyor.

İsrail her yaptığı katliamdan sonra da pek çok soruyu duymazlıktan geliyor.

 Kullanılan ifadeler, yapılan klişelerle dolu açıklamalar öncekilerle aynı.

Siyonist çete yasadışı yerleşimlerin genişletilmesi ile ilgili soru barışın tesisinden; sivillerin .çocuk ve kadınların bombalanmasından da Filistinli tüm çocuklar için daha iyi bir gelecek kurmaktan bahsediyorlar?

CUMHURBAŞKANI'NDAN AYNI ÇAĞRI

Kafa karıştırma, göz boyama ve hatta gerçekleri saptırma amacı taşıyan, son derece ince düşünülüp planlanmış bir çağrıda İşgal rejimi lideri Isaac Herzog'tan gledi.

Isaac Herzog, Filistin yönetimiyle ilişkilerin yeniden kurulması çağrısı yaptı.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın bir araya gelmesinin önemli bir adım olduğunu söyledi.

Filistin yönetimiyle iletişimin doğru bir adım olduğunun altını çizen Herzog, bunun, İsrail'in güvenliğine katkı sağlayacağını dile getirdi.

Herzog kendisine "Gantz'ın Filistinlilerle müzakere yapmak istemediğine" dair açıklamasına ilişkin soruyu ise yanıtsız bıraktı.

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye de İsrail'le yapılacak ikili görüşmeleri kabul etmediklerini belirtti.  ABD Başkanı Joe Biden'a seçim vaatlerini hatırlattı. İsrail'in Filistin ile imzaladığı anlaşmalara uyması gerektiğini söyledi.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7751505/israilde-taktik-hep-ayni-once-vuruyorlar-sonra-da-baris