Bülent Eczacıbaşı silahlı adamlarıyla şantiye bastı! Olay görüntüler!

Bülent Eczacıbaşı’nın, eşi ve silahlı korumaları ile beraber Bodrum’da bir şantiyeye girdiği görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

Türkiye’nin en tanınmış ve en zengin işadamlarından olan Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı hakkında ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü. Medyaradar’da yer alan habere göre, Bülent Eczacıbaşı’nın silahlı adamlarıyla şantiyeyi ‘bastığı’ öne sürüldü.

"BÜLENT ECZACIBAŞI SİLAHLI ADAMLARIYLA ŞANTİYE BASTI" İDDİASI

İş insanı Bülent Eczacıbaşı hakkında ortaya atılan iddiaların kaynağı olarak gösterilen görüntülerde Bülent  Eczacıbaşı’nın şantiyeden çıkarılmak istendiği, bazı görüntülerin ise de silahlı korumaları tarafından silindiği gözlemleniyor.

Söz konusu görüntülerde çalışanların “Burası özel arazi, buraya giremezsiniz” uyarıları üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Biz ister çıkarız ister çıkmayız, kimse bir şey yapamaz bize” dediği görülüyor. Ardından şantiye alanında büyük bir gerginliğin yaşandığı, baskın anını cep telefonu kamerasıyla çeken bir kişinin telefonundaki görüntüleri silahlı bir kişi tarafından zorla sildirdiği kaydedildi. Ayrıca olaya karışan bir çalışanın“Polise şikâyet edeceğiz” uyarısı üzerine Bülent Eczacıbaşı “Et” yanıtı duyuldu.

Olay sonrası Eczacıbaşı Holding'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Bazı sosyal medya hesaplarında, 'Eczacıbaşı Cennet Koyu’nu kapatmak isteyince olay çıktı' başlığıyla yayınlanan içerikler, hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmamaktadır. Söz konusu olayda, Bodrum’daki kendi arazisine ulaşmak için tek yol olan ve kamu mülkiyetinde bulunan araziden geçmek isteyen Bülent Eczacıbaşı, bölgede ruhsatsız olarak yapılan inşaatın görevlileri tarafından 'burası özel arazi' denilerek engellenmek istenmiş ve bu nedenle tartışma yaşanmıştır. Konuya ilişkin adli süreç devam etmektedir"

Bülent Eczacıbaşı geçtiğimiz haftalarda Bordum’daki bir halk plajını kendine ait bir özel plaja çevirmek için , halkın kullanımına açık olması gereken kamu yolunu demir kapıyla engelleyip halkın geçişine kapatma iddialarıyla konuşulmuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7745909/bulent-eczacibasi-silahli-adamlariyla-santiye-basti-olay-goruntuler