Muhafazakâr Demokrat gömlek!

Zeki Ceyhan
Zeki Ceyhan

“Millî Görüş gömleğini” beğenmeyerek sırtlarından çıkarıp atanlar kendilerine “Muhafazakâr Demokrat gömleğin” çok yakışacağını düşündüler.

Ve o gömleği sırtlarına geçirdiler!

Yani “gömlek değişikliği” yaparak “Muhafazakâr Demokrat” olduklarını ilan ettiler. İyi de yaptılar! Hem kendileri bu gömleğe çok yakıştılar hem de bu gömlek kendilerine çok yakıştı!

Zira bugün haklarında ileri sürülen iddialar Millî Görüş açısından asla kabul edilemeyecek iddialar!

Ama artık Muhafazakâr Demokrat gömlekle gezenler haklarında ileri sürülen bu iddialardan sanki hiç rahatsız olmuyor gibiler.

Bizim çok sakıncalı bulduğumuz iddiaları onlar duymazdan gelmeyi ve söylentileri susarak savuşturmayı düşünüyor olmalılar.

Bu noktada “Millî Görüş” ile “Muhafazakâr Demokrat görüş” arasındaki büyük farklılık ortaya çıkıyor.

Rahmetli Erbakan Hoca’mız hedeften “milim sapmanın” zamanla “büyük farklılıklar arz edeceğini” söylerken meğer ne kadar da haklıymış!

“Millî Görüş gömleğini” sırtlarından çıkarıp “Muhafazakâr Demokrat görüş gömleğini” giyenler “aramızda hiçbir fark olmadığını” iddia ediyor ve “aynı yolun yolcusu” olduklarını söylüyorlardı!

Yani ortak hedefteki “milim sapmayı” önemsemiyor ve ciddiye almıyorlardı!

Oysa Millî Görüş açısından yapılması doğru olmayan şeylerin hepsi Muhafazakâr Demokrat görüş açısından yapılmasında hiçbir sakınca bulunmayan mubah işler olarak kabul ediliyor.

Zaten şimdi yaptıkları açıklamalar da bunu doğruluyor.

Her türlü uhrevi ve dünyevi yasa dışı işin içinde olanlara yardımcılar ve hepsini mubah sayan bir anlayışa sahipler!

“Ülkeye yatırım yapacak” gerekçesi ile bin bir türlü pis işin içinde yüzenlere kol kanat gerdiklerini kendi ağızları ile itiraf ediyorlar.

Bir yandan dindarlara göz kırpılırken bir yandan da dinin yasakladığı işleri yapanlara kol kanat gerilerek dünyalık temini rutin işler haline gelmiş durumda.

Bu işleri sırtlarında “Millî Görüş gömleği” varken yapmış olsalar hepimiz hem mahvolurduk hem de kahrolurduk.

Bu nedenle yaptıkları işlere bakıp “iyi ki aramızdan ayrılıp gitmişler” diye şükrediyoruz.

- Milli Gazete, Zeki Ceyhan tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/7682084/zeki-ceyhan/muhafazakar-demokrat-gomlek