“Zerre kadar korkumuz yok!”

HAMAS’tan Siyonist Kochavi’ye cevap Millî Gazete aracılığıyla gelirken gazetemize konuşan Sami Ebu Zuhri, “Bu tehditlerden zerre kadar korkumuz yok. Gazze’deki halkımız ve direniş güçlerimiz bütün ihtimallere karşı hazır durumda. Bu tehditleri bir propaganda malzemesi olarak görmekteyim. Bu tehditlerle hayali bir zafer kazanmaya çalışıyorlar. Sıfır noktasında İsrailli bir keskin nişancı bir Filistinli tarafından vuruldu. Bunun ardından İsrail’in karizması çizildi. O nedenle bu açıklama, bir propagandadan ibaret.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde savaş muhabirlerine açıklamalarda bulunan İsrail rejimi Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, Filistin direnişine tehditler savurdu. Kochavi, konuya ilişkin olarak, “Belki de yakın bir zamanda Gazze’de yeni bir operasyona hazırlanıyoruz ve arkasında kim olursa olsun İsrail’in egemenliğinin ihlal edilmesini kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

HAMAS’TAN MİLLÎ GAZETE ARACILIĞIYLA CEVAP

Siyonist İsrail rejimi Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi’nin Gazze’ye yönelik tehditlerine Filistin direnişinden cevap gecikmedi. Millî Gazete aracılığıyla Aviv Kochavi’ye cevap veren HAMAS hareketi, kendilerine yönelik tehditlerden zerre kadar korkuları olmadığını belirtti. Gazetemize konuşan HAMAS liderlerinden Sami Ebu Zuhri, “Bütün bu tehditler bizim için bir korku unsuru teşkil etmiyor. Bu tehditlerden zerre kadar korkumuz yok. Gazze’deki halkımız ve direniş güçlerimiz bütün ihtimallere karşı hazır durumda. Bu tehditleri bir propaganda malzemesi olarak görmekteyim. Bu tehditlerle hayali bir zafer kazanmaya çalışıyorlar. Özellikle Gazze ile İsrail işgali altındaki toprakların sınırında yaşananlardan sonra bu tehdidin gelmesi de dikkat çekici. Sıfır noktasında İsrailli bir keskin nişancı bir Filistinli tarafından vuruldu. Bunun ardından İsrail’in karizması çizildi. O nedenle bu açıklama, bir propagandadan ibaret.” dedi.

“ONLARLA KARŞI KARŞIYA GELMEK İÇİN HAZIRIZ”

Gazze halkının gösterdiği direniş karşısında İsrail’in hayali bir zafer kazanmak istediğini kaydeden HAMAS yetkilisi, işgalcilerin tehditlerine karşı durmaya devam edeceklerini belirtti. HAMAS Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, İsrail rejiminin saldırılarına karşı uluslararası arenadan tepki gelmediğine dikkat çekerken, Filistin direnişinin buna rağmen İsrail ile karşı karşıya gelmek için hazır olduğunu söyledi. Ebu Zuhri, konuya ilişkin olarak, “Gazze’deki direnişçiler ve halkımız tarafından gösterilen direnişe karşı hayali bir zafer kazanmak istiyorlar. Tabii bunlar işgal rejiminin içerisindeki plansızlığı ve istikrarsızlığı yansıtmakta. İsrail, sivil halkımıza karşı aşırı güç kullanıyor. Buna rağmen uluslararası arenada bir tepki gelmiyor. Ama biz Filistinliler olarak sebatlı bir şekilde işgalcilere ve bu tehditlere karşı durmaya devam edeceğiz. Onlarla karşı karşıya gelmek için hazırız ve daha da iyi hazırlanmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7675924/zerre-kadar-korkumuz-yok