Aslan Özcan: ülkenin dört bir yanını drone'uyla tanıtıyor

Konserlerden spor organizasyonlarına, düğünlerden kültürel tanıtımlara kadar oldukça geniş bir alanda kullanılıyor. Türkiye 'nin en yetenekli drone fotoğrafçılarından olan Aslan Özcan, Türkiye'nin dört bir yanını gezerek olağanüstü kareler yakalıyor.Yerel turizmin gelişmesinde büyük katkısı olan fotoğrafçı, tüm çekimlerini sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Video ve fotoğraf gönderileri binlerce kişi tarafından görüntülenen Aslan Özcan, takipçilerinin büyük ilgisi ile karşılaşıyor. Ülkemizin güzelliklerini farklı bir şekilde yansıtan fotoğrafçı, Youtube kanalında da tecrübelerini aktarıyor.

DRONE İLE HARİKA İŞLER ÇIKARIYOR

1986 yılında Sinop'ta doğan Aslan Özcan, fotoğrafçılıkla henüz 10 yaşında iken tanışıyor. Dedesinin Almanya 'dan getirip hediye ettiği polaroid makinedeki amatör çekimlerinden yeteneğini fark eden fotoğrafçı, 2010 yılında DSLR makinelere geçiyor. "Görenlerin etkileneceği, benzersiz ve farklı bir şey yapmak istiyordu. Drone , benim hayalim için en güzel icattı" diyen Aslan Özcan, drone kullanımında uzmanlaşmaya karar veriyor.

İstanbul başta olmak üzere drone ile enfes görüntüler yakalayan fotoğrafçı, katıldığı birçok yarışmada derece elde ettikten sonra dikkatleri üzerine çekiyor. Mustafa Ceceli'nin konser çekimlerini de yapan fotoğrafçı, şu anda kendi projelerine daha fazla zaman ayırıyor.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7661364/aslan-ozcan-ulkenin-dort-bir-yanini-droneuyla-tanitiyor