Kendisine verilen parayla böyle mutlu oldu! Duygu dolu anlar

Gaziantep'te sokak köşesinde oturan bir çocuğun eline tutuşturulan paranın ardından yaşadığı mutluluk izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntülerde, çocuğun önünden geçen anne ile kız çocuğunun bir an duraksayıp geri dönerek çocuğa para verdiği görülüyor. Kendisine yapılan yardımı sevinçle karşılayan çocuk, onlar gittikten sonra ellerini havaya kaldırarak dua ediyor.

'Gaziantep İyilik Harekatı' adlı sosyal medya hesabı, hurdacılık yapan 16 yaşındaki Suriyeli Halit'e ulaştıklarını ve gerekli yardımların yapılacağını duyurdu. Halit'in kaldığı evi de görüntüleyen hayırseverler konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, 'Suriyeli Halit'in ailesi yok. Burada başka bir Suriyeli aile sahip çıkmış, birlikte yaşıyorlar. Kardeşimiz 16 yaşında, hurdacılık yapıyor. Halit'e maddi yardım yaptık ve ilgileniyoruz. Evin eksiklerini temin etmeye çalışacağız. Öncelikle Halit'i mutlu etmek için günü onunla geçireceğiz.' ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Halit'in Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından koruma merkezine alındığı belirtildi. Vali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Dilenen çocuk videosu paylaşarak doğru iş yapmıyoruz! Gaziantep'te, Evsizleri konaklama otelinde barındırıyoruz. Yemek ihtiyacı olana sıcak yemek veriyoruz. OSB'de 25 bin açık iş var. 40 bin çırak ihtiyacımız var. Lütfen çocuk istismarına alet olmayın. Konuyu takip ediyoruz.' diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7654894/kendisine-verilen-parayla-boyle-mutlu-oldu-duygu-dolu-anlar