Galatasaray Başkanı Burak Elmas PFDK'ya sevk edildi!

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Giresunspor maçında yaşanan ve tüm Türkiye'nin gündemine oturan Marcao olayı ile ilgili GS TV'de önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Burak Elmas'ın kulüp sosyal medya hesabından yapmış olduğu sözler nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği bildirildi.

PFDK'dan yapılan açıklamada  şöyle denildi...

"4- GALATASARAY A.Ş. Kulübü'nün 23.08.2021 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-ATAKAŞ HATAYSPOR Süper Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı BURAK ELMAS'ın aynı müsabakadaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Müsabakalarda Uygulanacak COVİD-19 Tedbirlerine İlişkin Talimat'ın 6/8 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

5- GALATASARAY A.Ş. Kulübü'nün 20.08.2021 tarihinde kulüp sosyal medya hesabından yapılan ve kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalardaki "hakaretler" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı BURAK ELMAS'ın 20.08.2021 tarihinde kulüp sosyal medya hesabından yapmış olduğu ve kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarındaki "hakaretleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7653672/galatasaray-baskani-burak-elmas-pfdkya-sevk-edildi