“Erbakan Hoca’mızı dinlediğimizde Siyonizm’in oyunlarını daha iyi anladık!”

Adnan Öksüz
Adnan Öksüz

Geçen yazımda eski Bayburt milletvekili Bahattin Elçi ve arkadaşlarının, suikasta kurban giden Afganistan Devlet Başkanı Prof. Burhaneddin Rabbani’yi ziyarete gitmelerini ve görüşmede Erbakan Hoca’nın mesajını ilettiklerini kaleme aldım.

Erbakan Hoca, o mesajında Afgan Müslümanların bir ve beraber olmalarını, aralarındaki tefrikalara ve ayrılık/gayrılıklara artık bir son vermeleri gerektiği çağrısında bulunuyordu. Ömrü boyunca yaptığı gibi…

Rabbani ile Erbakan Hoca’mızın ilişkileri esasen eskilere dayanıyor.

Burhaneddin Rabbani, Erbakan Hoca’nın isteği ile D-8’ler için Türkiye’de sempozyuma katılmıştı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen 1. Uluslararası Milli Görüş Sempozyumu’na katılan devlet ve fikir adamları, Batı’nın 200 yıldır kan ve gözyaşına boğduğu insanlığın kurtuluşu için Yeni Bir Dünya nizamının kurulmasının şart olduğuna dikkat çekmişti.

Milli Görüş Lideri ve 54’üncü Hükümet’in Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın da katıldığı sempozyumda konuşan misafir devlet adamları, İslam dünyasının önündeki sorunları ve Milli Görüş kuruluşlarının yapısı ve işleyişini konuşmuştu. Afganistan eski Devlet Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Rabbani, D-8 projesinin Müslümanların kendi ayakları üzerinde durabilmesi için atılmış en ciddi adımlardan birisi olduğunu söylemişti. Rabbani, “Sayın Erbakan, hükümetin başında olduğu dönemlerde İslam âlemi için hayırlı işler yaptı. D-8 projesi çok önemli bir projedir ve bu proje Müslümanlara kendi ayakları üzerinde durmayı öğretiyor. Hükümetler gelip geçicidir. Ancak halklar kalıcıdır. Biz Erbakan Hocamızı dinlediğimizde Siyonizm’in oyunlarını daha iyi anladık” demişti.

Şu notu da ekleyeyim; merhum Burhaneddin Rabbani, farklı tarihlerde, Erbakan Hoca’nın daveti üzerine Milli Görüş kuruluşlarının programlarına iştirak etti.

“NE TATİLİ, TATİL CENNETTE OLUR!”

Mustafa Aydın… Eğitimci, TV programcısı… Milli Görüş partilerinde, Milli Görüş kuruluşlarında önemli görevler üstlendi.

TV5’te Muhittin Yıldırım hoca ile birlikte yaptıkları Mihenk Taşı programından da tanıyorsunuz, Mustafa Bey’i.

Son derece ilginç bir hatırasını anlattı. Okuyalım;

* “17 Ağustos’tu. Yani, bir hafta önce. Saat: 16.09’da telefonum çaldı. Telefonumda kayıtlı olan birisi değildi, arayan. Kendini tanıttı; ‘Ben Ali İhsan Yıldırım, İstanbul Esenler’de Oruç Reis İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde okul müdürüyüm. Telefonunuzu ortak tanıdığımız Feyzullah Gümüştekin ağabeyden aldım. Meslektaşınızım’ dedi.” 

* “Ali İhsan Bey, aramasının nedenini anlattı; “1991 yılıydı. Hatırlar mısınız, İmranlı’da (Sivas) MGV’yi kurmuş, hizmet ediyordunuz, ben ise Yozgat Çayıralan’da öğretmenlik yapıyordum. Yazları memleketim İmranlı’ya geliyordum. Bu arada Feyzullah amca ile İmranlı’nın batısındaki Karaboğaz köyündeniz, aynı köylüyüz. Ayrıca O’nun benim istikameti bulmamda çok emeği var. Kayseri’de İmam Hatip’te okurken, Millî Gazete’leri atmaz, paketleyip bana postalardı. Feyzullah amcanın okuduktan sonra toplayıp paket ederek posta ile gönderdiği Millî Gazete’leri okuyarak kendimi geliştirdim, şuurlandım. Üzerimde emeği çok, hakkını ödeyemem.”

* “Ali İhsan Bey anlatmaya devam etti: ‘Yanlış hatırlamıyorsam 1991 yılı yaz mevsimiydi. İmranlı’ya tatile gelmiştim, MGV’ye uğradım, çalışmaları bizzat yerinde gördüm, MGV cıvıl cıvıldı gençlerle. Yaptığınız sohbetlerden birine ben de iştirak ettim. Sohbetin bir yerinde gençlerden birisi size, ‘Yaz tatilinde ne yapıyorsunuz?’ diye sordu. Verdiğiniz cevap muhteşemdi; ‘Ne tatili, biz tatili cennette yapacağız.’ Bazı sözler vardır unutulmaz, eskimez, hatırlanır ve hep tazedir. Siz de öyle bir söz söylediniz ki sohbetinizde, aradan otuz yıl geçmesine rağmen tazeliğini koruyor ve etkisi sürüyor. Allah sizden razı olsun. Feyzullah (Gümüştekin) amca ile geçtiğimiz günlerde karşılaştığımda o eski günleri yâd ederken, dedim ki hatırlıyor musunuz Rizeli bir öğretmen vardı, MGV’yi açan, İmranlı’ya şuur ve heyecan getiren. Feyzullah amca, ‘Sorduğunuz öğretmen, şimdi TV5’te program yapıyor’  demişti. O şekilde telefonunuzu aldım ve sizi aradım… 30 yıl sonra telefon ile de olsa görüşmek varmış…”

* “30 yıl önce sarf ettiğim bir cümlemin hatırlatılması karşısında doğrusu çok duygulandım. Son notum şu olacak; bu harika olayın vuku bulmasının müsebbibi Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz’dür. Bir yazısında, Feyzullah amcayı yazdı. İmranlı ismini görünce merak edip aradım Adnan Bey’i. Hem teşekkür etmek için, hem de Feyzullah amcanın telefonuna ulaşmak için. Bu arama Feyzullah amcaya ulaşmama vesile oldu. Feyzullah amca da, Ali İhsan Yıldırım ile 30 yıl sonra görüşmemize… Allah hepinizden razı olsun…”

***

Mustafa Aydın’ın bu hoş anısına iki cümle ile ben de katkı sunmak isterim; Milli Gazete daha ne kutsal hatıralara vesile oldu, olmaya devam ediyor. Bir bilseniz…

BAKAN VEDAT BİLGİN’İN EL ATMASI GEREKEN HUSUS!

Önemli ve el atılması gereken konulardan biri. Dikkatle okuyalım;

*  “Bugüne kadar hakları aranmayan, sesleri duyulmayan, kaderlerine terk edilen bir kesim var. Bunlar vefat eden emeklilerin yetim kalan, çevresinde iş bulamayan erkek çocukları. Babası vefat eden kızlarımız evleninceye kadar, hatta evlenip boşandıktan sonra ölünceye kadar maaşlarını alıyorlar. Ama bu genç yetimlere kim arka çıkacak? Babası ya da annesi emekli iken vefat eden hangi gençlerin yüzde kaçı hemen iş bulabiliyor, bir istatistik yapıldı mı? Bu gençlerimize bir iş buluncaya kadar hiç değilse asgari ücretin yarısı oranında bir aylık verilmeli ki, yanlış yollara sapmasınlar!” 

*  “Ülkemizde kadın erkek eşitliğinden söz edilmektedir. Öyle ise kadınlara verilen bu imkândan mağdur duruma düşen erkek çocukları için bu imkânlar verilmelidir.” (Mustafa Ceyhun/Doğu)

***

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu üyeleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’in bu yaraya dikkatini çekmek istiyorum. 

Vefat eden emeklilerin yetim kalan ve çevresinde iş bulamayan 18 yaşını aşan veya okuyup da 25 yaşını geçmiş olan erkek çocukları için bir düzenleme yapmak elzem.

- Milli Gazete, Adnan Öksüz tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/7644542/adnan-oksuz/erbakan-hocamizi-dinledigimizde-siyonizmin-oyunlarini-daha-iyi-anladik