Bartın’daki selde ölen ‘beyaz et’ sayısı açıklandı

Bartın'ın Ulus ilçesinde sağanağın ardından meydana gelen selden insanların yanı sıra bir çok hayvanda canından oldu. Son yapılan açıklamada o bölgede ölen tavuk sayısı açıklandı.

Geçtiğimiz hafta Bartın’ın Ulus ilçesinde meydana gelen sel felaketinde ölen tavuk sayısı açıklandı.

Bartın’ın Ulus ilçesinde yaşanan sel felaketinde Kumluca beldesindeki tavuk çiftliğini su basarken 24 bin tavuğun telef olduğu belirtildi
Kozcağız- Kumluca yolu üzerinde Yenikışla mevkisinde 21 yıl önce Atnen Aydoğan 2 bin 100 metrekarelik kapalı alana tavuk çiftliği kurdu. Kumluca deresine 500 metre uzaklıkta olmasına rağmen sel sularının yaklaşık 10 metre yükselmesi nedeniyle tavuk çiftliği sular altında kaldı. Meydana gelen vahim olayda 24 bin tavuk ölürken 5 bin tavuk ise Çiftliğin 2’nci katında bulunması nedeniyle hayatta kaldı.

Selden sonra toplam tavuk çiftliklerinde zararın yaklaşık 1 milyon 100 bin TL olduğunu söyleyen Atnen Aydoğan, “Zararımız çok büyük, ekipler geldi hasar tespit çalışması yaptı. Bizim tesisimiz 21 yıldır burada ama biz hiç böyle bir şey yaşamadık. Böyle bir sel yükselmesi de hiç yaşamadık. Belki biz küçükken olmuştur ama bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN ÖLEN TAVUKLAR İÇİN ‘BEYAZ ET’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Akdeniz ve Ege bölgelerinde meydana gelen yangında ölen hayvanlar hakkında yaptığı konuşma çok büyük tepkilere neden olmuştu. Erdoğan yangınla ilgili soruları cevaplarken “Yangın olur da ormanda canlılar yanmaz mı? Hemen tedbirlerimizi aldık. 'Bütün bu canlıların defnini yapın' dedik. Canlıların sahiplerine bu canlılar kadar ödeme yapacağız. Büyükbaşsa büyük baş, koyun, beyaz et hepsinin ödemelerini yapacağız" diye konuşurken tavuklar için “Beyaz et” ifadesini kullanması sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi olmasına neden olmuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7639452/bartindaki-selde-olen-beyaz-et-sayisi-aciklandi