Iğdır spor hedefi yükseltti! 1. Lig'e çıkabiliriz

Alagöz Iğdır Spor Başkanı Cantürk Alagöz 3. Lig’te başarılı bir sezon geçirmeyi hedeflediklerini altını çizerek, “Başarılı bir sezon geçirip, 2. Lig'e, 1. Lig'e çıkabiliriz. İnşallah bir dahaki basın toplantısında 2. Lig'e ve 1. Lig'e nasıl çıkabileceğimizi konuşuruz” dedi.

1'LİGE ÇIKABİLİRİZ

Alagöz Iğdır Spor Başkanı Cantürk Alagöz, düzenlediği kahvaltı organizasyonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Alagöz, "Takımımız Kızılcahamam'da kamp dönemine başladı. Kampımız gayet güzel geçiyor. Futbol takımımız tamamen yeni futbolculardan oluşuyor. Tabii kolay iş değil, 25-30 futbolcuyla başladık. Bu takımın kaynaşması zaman alacak ama biz inanıyoruz ki biz bu işi başaracağız. İnşallah başarılı bir sezon geçirip, 2. Lig'e, 1. Lig'e çıkabiliriz. İnşallah bir dahaki basın toplantısında 2. Lig'e ve 1. Lig'e nasıl çıkabileceğimizi konuşuruz” diye konuştu.

AMATÖR SPORLARA DA CİDDİ DESTEK VERİYORUZ

Yatırımların sadece futbola yapılmayacağını belirten Alagöz, "Amacımız, sadece bir futbol takımını alıp da bir yerlere çıkarmak değil. Sadece futbol gündemde olduğu için gençlerin, toplumun ilgisini çektiği için öncelikle futboldan başladık. Ama kulüp olarak tüm amatör branşlarda faaliyet göstereceğiz. Dün yönetim kurulumuzla birlikte bir karar verdik. Judo, boks, tenis, güreş, jimnastik ve bisiklet olmak üzere beş farklı dalda faaliyete başlayacağız bu sene. Hatta birkaç gün önce Iğdırlı Avrupa Judo Gençler Şampiyonumuz Özlem Yıldız'ı bünyemize kattık. İlk amatör sporcumuz Özlem kızımız oldu. Bundan sonra Iğdır'ın diğer gençlerine ulaşıp, bu gençlerden Olimpiyat şampiyonları, Dünya Şampiyonları çıkarmak asıl hedefimiz. Yoksa dediğim gibi tek başına futbolu düşünmüyoruz. Bölgede sporu geliştirebilirsek amacımıza ulaşmış olacağız" açıklamasında bulundu.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7624878/igdir-spor-hedefi-yukseltti-1-lige-cikabiliriz