AKP iktidarı güven vermiyor

Ekrem Şama
Ekrem Şama

AKP iktidarı 20 yıldır yanlış üstüne yanlış, hata üstüne hata yapıyor.

Aslında kendileri yaptıklarının yanlış veya hata olduğunu kabul etmiyorlar. Yanlış veya hata kelimelerini onların dışındakiler kullanıyor. Kendileri asla kullanmıyorlar. Misaller vermeye çalışalım:

Bir avuç Siyonist’in güdümündeki Amerika ile anlaşarak, stratejik ortak olarak işbaşına gelmek hataların en büyüğü idi. Hiç kendilerinden bu konuda geri adım gördünüz mü, hata olduğunu duydunuz mu?

İslam ülkelerinin işgalinde, işgalci ve zalimlere fiili destek vermek çok büyük yanlış idi. Amerika, İngiltere ve diğer sömürgeci devletler samimi veya değil, o ayrı konu, Afganistan’da hata yaptıklarını itiraf ettiler. Irak’ı bir yalan ve yanılgı üzerine işgal etmekle yanlış yaptıklarını defalarca açıkladılar. Libya bombardımanında hatalı olduklarını, Suriye’de hesaplarını Esed’in kısa sürede devrileceği varsayımına göre yaptıklarını böylece büyük bir yanlışlık yaptıklarını defalarca açıkladılar. Siz hiç Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan’ın veya bir AKP yetkilisinin Afganistan’da işgalcilere destek vermekle, Irak’ın işgali için topraklarımızı kullandırıp, binlerce sorti izni vermekle, Suriye’de dolduruşa gelmekle, Libya’nın parçalanmasında fiili destek vermekle çok büyük yanlış yaptıklarını itiraf ettiklerini işittiniz mi? Üstelik halen adeta Amerika’nın emir eri gibi davranıp Afganistan’a asker gönderme hazırlığındalar.

Kıbrıs’ta önlerine konan binlerce sayfalık Annan Planı’nı okumadan kabul etmekle, Kıbrıslı vatandaşlara bunu dayatmakla, ayrı devlet kurmamayı taahhüt etmekle hata yaptıklarını itiraf ettiklerini gördünüz mü?

İslam Birliği sözünü ağızlarına bile alabiliyorlar mı?

Asrın utancı olan papa heykelinin altında imza töreni yapmakla ne büyük bir yanılgı içine düştüklerinin ifade edildiği bir sahne gördünüz mü?

Avrupa Birliği’nin verdiği ev ödevlerini kabul edip meydana getirdikleri tahribattan dolayı toplumumuzu ahlaken ve manevi olarak çökerten kanunların kabul edilmesini hata olarak niteleyen bir tek yetkili var mı? Üstelik hâlâ “medeniyet projelerinin Avrupa Birliği” olduğunu dillendirmeye devam etmiyorlar mı?

İstanbul Sözleşmesi ile aile yapımızı yaklaşık 10 yıldır kemiren kanunların çok büyük hata olduğunu ifade edip, bunları düzeltme yoluna girdiklerine şahit misiniz? Hemen İstanbul Sözleşmesi’nin kararname ile kaldırıldığını söyleyip bize dudak bükmeyiniz? O sözleşmeyi kaldırmak, o sözleşmeyi esas olarak kabul eden kanunların uygulamadan kaldırılması ile ancak mümkün olacağını bir karış çocuk bile anlayabilir. AKP iktidarının yetkilileri ise İstanbul Sözleşmesi’nin yerine Ankara sözleşmesi hazırlayacaklarını, 6284 sayılı Kanun ve diğer aile düşmanı mevzuatın kaldırılmadığını yüksek perdeden ifade etmediler mi? Kaybettikleri oyları bir hileli uygulama ile geri kazanma taktiğinden başka nedir bu?

Ekonomik uygulamalar, sıcak para ekonomisi, borca dayalı beton yatırımları sistemi, sanayideki yıkımlar, tarımdaki çöküntü, hayvancılıktaki ters uygulamalar halen başarı diye savunulmuyor mu? Halen bunların yerine çözüme yönelik adımlar var mı?

Ülkemizi adeta yere çakan tek adam rejiminin, bizi uçurduğunu söylemekten geri duruyorlar mı? Düzeltileceğine dair bir umut ışığı yakıyorlar mı?

Hayır, hayır, hayır!..

Söyler misiniz bu AKP iktidarının “iyi niyetli ve fakat yanlış uygulamalar içinde bulunduğunu” nasıl tespit edeceğiz? Bu iktidarın neresine ve nasıl güveneceğiz?

Yanlış kararlar aldıkları ve halen bu kararlarından asla dönme emareleri ve sözleri olmadığını göre göre nasıl yanaşacağız?

Düşünen insan “iyi niyetli” olduklarına asla ihtimal veremiyor!

Bir Allah kulu bunun böyle olmadığını söyleyebilir mi?

Erbakan Hoca’mızın çizdiği yolla bunların takip ettikleri yolun benzer olduğunu söylemek mümkün mü?

ANA FAY

Yeri göğü dengede tutan,

Ana fay kırılacak bir gün;

Haydi, ektiğini biç diye,

Sana haykırılacak bir gün!..

- Milli Gazete, Ekrem Şama tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/7613999/ekrem-sama/akp-iktidari-guven-vermiyor