Milli Çocuk, 314. sayısında… “Yerli ve Milli”nin peşinde

“Önce ahlâk ve maneviyat” diyerek, tasvirleri, kavramları, çizimleri kendi coğrafyasına ait olan, kendi coğrafyasının çocuklarının hikâyesini anlatmaya çalışan bir yayıncılık anlayışı ve “Ahlâklı Nesillerin Teminatı” sloganıyla yayın hayatına devam eden Milli Çocuk dergisi 314. sayısında, çocukların dikkatini yerli ve milli üretim konularına çekmeye çalıştı.

“YERLİ VE MİLLİ” NEDİR?

Milli Çocuk, 314.sayısında çocuklarla beraber, “Yerli ve milli üretim nedir ve niçin önemlidir?” gibi soruların cevabını ararken geleceğin tüketicileri değil üreticileri olması konusunda çocukları teşvik etmeye çalıştı.

“Türkiye’nin Yerlisi”, “Üretim Yeri Türkiye”, “Sirkeden Pil Yapımı” gibi başlıklarıyla öne çıkarken, “Neydi bu büyüklerin boykot dediği” başlıklı hikâyesiyle bilinçli tüketici olmanın altın kurallarını çocuklara sundu.

BİRBİRİNDEN ÇEKİCİ SAYFALAR

Millî Çocuk, ayrıca Aişe Nine, Kâşif Akif, Alparslan Oyunistan Dünyasında, Sormaca Sordurmaca, Bir Kelime Bir Fikir gibi sürekli içerikleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor.  314. sayısında Aişe Nine köşesinde İnfak kahramanı; Ebu Talha bin Sehl (R.A.) ile çocuklarımızı buluştururken, Sadık’ın Günlüğü köşesinde “akıl kişiye sermayedir” atasözünü irdeleyerek, aklın insan hizmetine verilen bir nimet olduğu ve bunu hayır için kullanmamız gerektiği mesajını veriyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7610921/milli-cocuk-314-sayisinda-yerli-ve-millinin-pesinde