Tiktok'ta beyaz spor ayakkabıyı temizleme yöntemi gündem oldu

Hemen hemen hepimiz beyaz spor ayakkabı temizliği konusunda güçlük yaşıyoruz. Sosyal medya platformu TikTok’ta paylaşılan beyaz spor ayakkabıyı temizleme yöntemi sosyal medyanın adeta gündemine oturdu.

Sosyal medya platformu TikTok hesabından beyaz ayakkabı temizleme yöntemi videosunu paylaşan bir anne verdiği tüyolarla gündem oldu. Video kısa sürede 100 bine yakın izlenme yakaladı.

Üç adımda beyaz ayakkabı temizleme tüyoları veren Dee takma adıyla tanınan kullanıcı themodepursuit, TikTok’tan evdeki eşyaları kullanarak kirli ayakkabılarını nasıl temizleyebileceklerini gösterdi.

Bir çift lekeli beyaz spor ayakkabına alan kullanıcı, yıkama öncesi leke çıkarıcı bir spreyi sıkıp işe başlıyor.

Daha sonra ayakkabıların üzerine sodyum bikarbonat atarak, izleyenlere bir sünger yardımıyla bunu iyice ovalamalarını söylüyor.

Beyaz spor ayakkabıları çamaşır makinesine koymadan önce “Yaklaşık bir saat kurumaya bırakın” uyarısında bulunan Dee, çamaşır makinasına ayakkabıları koymadan önce ise havlu ile ayakkabıları sarıyor ve böylece ayakkabının hasar görmesini engelliyor. Ayakkabıları makinede normal programla yıkamayı tavsiye etti.

Çamaşır makinesinden çıkan ayakkabıların bembeyaz olduğu görülüyor.

Makinaya atılmadan sonra spor ayakkabıların bağcıklarının çıkarılması da tavsiye ediliyor.

Beyaz spor ayakkabıyı temizleme videosu sosyal medyada kısa sürede 100 bin izlenmeye yaklaştı.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7587382/tiktokta-beyaz-spor-ayakkabiyi-temizleme-yontemi-gundem-oldu