AKP yanlısı yazardan İmamoğlu ve Yavaş iddiası: Kim aday olacak?

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkındaki iddiaları köşesinde değerlendirdi.

AKP yanlısı Acet, Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığına olumsuz baktığına dair haberleri köşesinde değindi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için iki ismin de aday yapılmayacağı konusunun netleştiğini ifade eden Acet, Kılıçdaroğlu'nun Habertürk yayınındaki "Büyükşehir belediye başkanları bir dönem daha devam etmeli. Başarılarının sürekli olmasını isteriz. Elbette daha iyi yerlere gelebilirler, daha güzel yerlere gelebilirler. Burada hiçbir tereddüdümüz yok bizim" şeklindeki sözlerini hatırlattı.

Aynı şekilde kulislerde yer alan bilgiye göre İYİ Parti içinde de benzer düşüncelerin olduğunu ifade eden Acet, şu  görüşe yer verdi: 

"Genel Başkan Meral Akşener’in yakın kurmaylarından biri ile bu meseleyi konuştuğumda fark ettim ki, İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığına aynı gerekçelerle İYİ Parti yönetimi de olumsuz bakıyor.

Söylenen şu: 'Biz belediyeleri kaybetmek istemiyoruz. Onları tercih ettiğimiz andan itibaren belediyeleri vermiş oluyoruz. Seçmen buna tepki gösterir mi? Evet, gösterir. Dolayısıyla onları (Yavaş ve İmamoğlu) yerlerinde tutacağız.'

İYİ Parti içinden aldığım bu nabzı şimdi buraya bu şekilde bırakmış olayım. Bir süre sonra Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi Meral Hanım da belki bu konudaki değerlendirmelerini daha açıktan yapma kararı alabilir."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7586550/akp-yanlisi-yazardan-imamoglu-ve-yavas-iddiasi-kim-aday-olacak