Öğrenciler için yol haritası

AGD, üniversite tercihlerinde uzmanlarla destek veriyor

Öğrencilere tercih döneminde yol haritasını gösteren AGD, oluşturduğu Tercih Destek Sistemi ve sosyal medya hesapları üzerinden uzmanlarla öğrencileri bir araya getirerek, öğrencilerin hayallerindeki üniversitelere ulaşmasını amaçlıyor.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), YKS sınav sonuçlarının açıklamasının ardından üniversite tercihleri için harekete geçti. AGD Genel Merkez Üniversite Komisyonu tarafından yapılan çalışmalarda, Tercih Destek Sistemi üzerinden tercih maratonunda öğrencilere yol gösterecek. Tercih sürecinde öğrencilere destek olacak olan AGD, öğrencilerin hayallerindeki bölüme ulaşmasına katkı sağlayacak.

TERCİH DESTEK SİSTEMİ İLE DESTEK

AGD çalışmalar kapsamında, eğitim tercihinde nelere dikkat edilmesi, nasıl bir yol ve yöntem izlenilmesi gerektiği konusunda online olarak öğrencilere destek sağlayacak. Alanında uzman kişiler tarafından sosyal medya platformları üzerinden danışma sağlanırken, yakında açılacak olan Tercih Destek Sistemi ile öğrencilerin hayallerine kavuşmaları için destek verilecek.

TERCİH SÜRECİNDE 7/24 DESTEK SAĞLANACAK

AGD Üniversite Komisyonu olarak tercih döneminde mağduriyetlerin yaşanmaması için destek sağladıkları belirtilen açıklamada, “Tercih danışma hatlarımızla üniversite sınavına giren kardeşlerimizin, sınav sonrasında yaşadıkları üniversite tercih stresini ortadan kaldırıyoruz. Yıllardır yanlış tercih ve eksik bilgiler ile üniversite tercihi yapan kardeşlerimizi süreci daha önceden tecrübe etmiş arkadaşlarımızla tüm sorularını yanıtlıyor yüzlerce bölüm hakkında sorularını cevaplıyoruz. Şehrin, üniversitenin ve bölümün bilinmeyenlerini, öğrenci gözünden şehir değerlendirilmelerini hem kurduğumuz WhatsApp destek hatlarından, sitemizde bulunan Tercih Robotu’ndan, hem de tercih.agduniversite.com ile 7/24 sürekli iletişim halinde kalarak kardeşçe muhabbetle bütün tecrübe ve desteklerimizi paylaşıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7574833/ogrenciler-icin-yol-haritasi