Afet bölgesinde 'kırmızı çarpı' detayı! Tek tek işaretlediler

Antalya'nın Manavgat ilçesi 28 Temmuz'dan beri kırsal bölgede çıkan yangınlarla mücadele ediyor. Dört ayrı noktadaki kırsal mahallelerde çıkan yangınlarda toplam 2 bin 800 ev yanarak kullanılamaz hale geldi.

YANAN EVLER KIRMIZI ÇARPIYLA İŞARETLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği Manavgat'ın Kalemler Köyü Muhtarı Mustafa Cansız'ın "Cumhurbaşkanımız, 500 milyarlık (bin liralık) masraf varsa, onun 300 milyarını (bin lirasını) biz karşılayacağız. 200 milyarını da (bin lirasını da) krediden" sözleri hafızalarda sıcaklığını korurken, bölgede yanan evler için "kırmızı çarpıyla" işaretleme yapıldı.

İşaretleme  TOKİ tarafından yeniden inşa edilecek evler için yetkililer tarafından yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hocalı Mahallesi'ni ziyaret etti. Mahalle muhtarı Halit Demir, Kurum'a yangının Akseki tarafından geldiğini ve çok büyük olunca vatandaşın ne yapacağını şaşırdığını söyledi.

Su ve elektriklerin bir haftadır kesik olduğunu ve mahallede 45 evin yandığını belirten muhtar Demir, "Şimdi işaretleme ve yıkımlar başladı. Arkasından da TOKİ'nin gireceği söyleniyor. Vatandaşın halini gördünüz çok mağdur" dedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7555418/afet-bolgesinde-kirmizi-carpi-detayi-tek-tek-isaretlediler