İlginç açıklama: Hava gücümüz iyi ama diğer ülkeleri kıramıyoruz

Türkiye’nin tatil bölgelerinde çıkan yangınlara ülkenin gündemine oturdu. Nereyde bir haftadır aralıksız süren yangınlara yapılan yetersiz müdahaleler bir çok kesim tarafından eleştirildi.  Hal böyleyken Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya’dan tuhaf bir açıklama geldi.

Mustafa Özkaya orman yangınlarına müdahaleyle ilgili yaptığı açıklamada , "Bizim hakikaten hava gücümüz iyi ama bu tür destek vermek isteyen ülkeleri de kıramıyoruz . Bu yardım taleplerini geri çevirmek diplomatik olarak da doğru değil"  " diye konuştu. Özkaya’nın bu ifadeleri sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Özkaya’nın bu tuhaf açıklamalarına tarım ve hayvancılık haberleriyle tanıdığımız gazeteci Cem Seymen de tepki gösterdi. Seymen Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “O hava gücünden yardım istiyoruz. Günlerdir “uçak yollayın” diye bağırmaktan bitap düştü insanlar. Bodrum’da Çökertme ve Mazı şu anda cayır cayır yanıyor. Hava gücünü Bodrum’da görmek için daha ne kadar yalvarmamız gerekiyor?” diye yazdı

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7552534/ilginc-aciklama-hava-gucumuz-iyi-ama-diger-ulkeleri-kiramiyoruz