Wilder Cartagena, Kayserispor'un teklifini doğruladı!

Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Ittihad Kalba'ya imza atan Wilder Cartagena, ülkesi Peru'da yayın yapan RPP adlı radyo kanalına verdiği röportajda Kayserispor'a gerçekleşmeyen transferiyle ilgili itiraflarda bulundu. Sarı Kırmızılılar'ın teklifini ilk etapta kabul ettiğini ancak daha sonrasında Türkiye'ye gelmekten vazgeçtiğini söyleyen 26 yaşındaki ön libero şunları kaydetti: 

"Rosario Central ile her konuda anlaşmıştım ama Türkiye'den bir teklif geldi. Bu da benim için Avrupa'ya geri dönmek anlamına geliyordu. Rosario Central'i reddetmek zorunda kaldığım için kendimi kötü hissediyorum ama bir karar vermek zorundaydım. Türkiye'de oynamak benim için Avrupa'ya geri dönmek demekti. Beni anladıklarını düşünüyorum.
Kayserispor beni istemişti. Ben de yaptıkları teklifi kabul ettim. Menajerim bu konuyla ilgilenmeye başladı ve daha sonrasında gördük ki bana önerilen ücretin aynısı kulübün ilk seçeneği olan oyuncuya da teklif edilmiş. Rosario Central'i Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitmek için reddetmedim. Avrupa'ya geri dönmeyi düşünmüştüm ama sonrasında kendimi Birleşik Arap Emirlikleri'nde buldum. Olaylar böyle gelişti."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7552462/wilder-cartagena-kayserisporun-teklifini-dogruladi