Alevlerin içinden çıkan adam konuştu! Ağaçlarım gitti, ben de öleydim

Marmaris'teki orman yangınları devam ederken canlı yayın sırasında bir anda alevlerin arasından çıkan 81 yaşındaki Ziya Coşkun o anları anlattı. Gözyaşlarını tutamayan Coşkun, "Ağaçlarım gitti, keşke ben de öleydim" dedi.

ALEVLER BİRDEN  İKİ TARAFINI SARDI

Yangının çıktığı ilk andan itibaren canla başla çalışıldığını söyleyen Coşkun, "Memleketimi kurtarabilir miyim?" diye bölgeye gitmiştim. Bir ağaç kurtarırsam benim için en büyük bahtiyarlık o olacaktı" ifadelerini kullandı.

TVNET'e konuşan Coşkun, yangının olduğu yerin önünden toplantı yerine geçtiğini ve birden alevlerin iki taraftan sıkıştırdığını söyledi.

"AĞAÇLARIM GİTTİ, BEN DE ÖLEYDİM"

Coşkun, "Ben arada kaldım. 'Öleyim' dedim. Ölmeyi tercih ettim. Elim ayağım kesildi. Takatim kalmadı. Alevlerden dolayı gömleğim üstüme yapıştı. Çıkaramadım üstümden. İki arkadaş geldi yetişti. Beni sürüyerek çıkardılar" diye konuştu.

Canlı kalacağının aklına gelmediğini ifade eden 81 yaşındaki adam gözyaşları içinde "Benim evlat gözüyle baktığım ağaçlarım gitti. Ben de öleydim onların öldüğü gibi" dedi.

Sağlık durumuna ilişkin de bilgi veren Coşkun, "Kollarımda, ellerimde ve ayaklarımda yanıklar var. Ambulansla götürmek istediler istemedim. Kalktım evime geldim. Canımın son damlasına kadar yangınların söndürülmesi için uğraşacağım." ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7551150/alevlerin-icinden-cikan-adam-konustu-agaclarim-gitti-ben-de-oleydim