Yangın için THK'yı arayan Muğla Belediye Başkanı'na skandal cevap!

Yangına havadan müdahale edilmesi için THK'yi arayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı karşılaştığı durumu Halk TV canlı yayınında açıkladı.

Torosların dört bir yanında çıkarılan yangınlara arazilerin durumu nedeniyle müdahale etmekte zorlanılırken vatandaşlar neden uçaklarla müdahale edilmediğini sormaya başlamış, bu soruları cevaplamak üzere canlı yayına çıkan Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı "Bu akşam bir özel durumum vardı, çocukluğundan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı oraya gitmek durumunda kaldım" demişti.

"SAAT 15:00'DAN SONRA BURADA KİMSE KALMIYOR"

Yangına havadan müdahale edilmesi için THK'yi arayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Büyükşehir olarak yangın uçaklarının kullanılması ile ilgili yaşamakta olduğumuz olayla ilgili yetkiliyle görüşmek istediğimi söyledim Ancak santraldeki arkadaş yarın sabah görüşebilirsiniz ‘Saat 15:00'dan sonra burada kimse kalmıyor' dediler" ifadelerini kullandı.

Gürün'ün bu açıklamaları yaptığı Halk TV'de canlı yayın oturumunu yöneten Özlem Gürses ise aynı durumla ilgili olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da THK'ye ulaşmaya çalıştığını ancak kurum yöneticilerinin cevap vermediği söyledi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7534269/yangin-icin-thkyi-arayan-mugla-belediye-baskanina-skandal-cevap