Şanlıurfa'da çiftçiler hükümete kazan kaldırdı! AKP binasında protesto

Şanlıurfa'da özellikle yaz aylarında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle çiftçiler hükümete tepki gösterdi. AK Parti Şanlıurfa il binası önünde toplanan çiftçiler, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile görüşmek istedi ancak talepleri yanıtsız bırakıldı. Çiftçilerin gelmesiyle Kırıkçı'nın parti binasını terk ettiği belirtilirken polisin çiftçileri engellemek istemesi sonucu arbede yaşandı. Çiftçiler daha önce Akçakale, Viranşehir, Ceylanpınar, Siverek ve Hilvan ilçelerinde eylem gerçekleştirmişti. DEDAŞ binaları önünde toplanan yüzlerce çiftçi, elektrik kesintileri nedeniyle tarlalarını sulayamadıklarını ve bir yıllık emeklerinin DEDAŞ uygulamaları nedeniyle yok olacağını belirterek elektrik kesintilerini protesto etti.

AK PARTİ İL BAŞKANI KIRIKÇI, ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞMEDİ

Sürekli yaşanan elektrik kesintileri sebebiyle tarlalarını sulayamadıklarını, üstüne bir de DEDAŞ'ın kestiği fahiş faturalarla bellerinin iyice büküldüğünü söyleyen çiftçiler, muhatap bulmak üzere AK Parti Şanlıurfa il binası önünde toplandı. Elektrik kesintileri nedeniyle bir haftadır eylemler gerçekleştiren Şanlıurfalı çiftçiler, öğle saatlerinde Karaköprü ilçesi Necmettin Cevheri Bulvarı üzerindeki AK Parti il başkanlığı önünde toplanarak açıklama yapmak istedi.

Elektrik kesintileri nedeniyle ekinlerini sulamayadıklarını ve zarara uğradıklarını belirten çiftçiler ile AK Parti yöneticileri arasında çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Çok sayıda polisin sevk edildiği bölgede çiftçilerin bekleyişinin sürüyor.

Çiftçilerin görüşmek istediği AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı'nın ise parti binasını terk ettiği öğrenildi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7523129/sanliurfada-ciftciler-hukumete-kazan-kaldirdi-akp-binasinda-protesto