Cengiz Ünder'den Marsilya açıklaması

Roma'dan şartlı zorunlu satın alma maddesiyle Olimpik Marsilya'ya kiralanan Cengiz Ünder, bugün kendisi için düzenlenen imza töreninde basın mensuplarını sorularını yanıtladı. Bir önceki sezonu Leicester City'de geçiren ve yalnızca 19 maçta süre alabilen milli futbolcu, transfer süreci ve yeni takımındaki atmosferle ilgili olarak şunları söyledi:

"LİGİN BAŞINDA HAZIR OLACAĞIM"

"Olimpik Marsilya tercihi, başkan ve teknik direktörle olan konuşmalarımızdan sonra baskın çıktı. Benimle çalışmak istediklerini hissettim. Bundan memnunum ve iyi bir sezon geçirmek istiyorum. Farkı oluşturan, başkan ve antrenörle yaptığımız görüşmeler oldu. Geçtiğimiz yıl fazla oynayamadım. Yine de benim için çok güzel bir tecrübeydi. Leicester City macerası, bana İngiliz futbolunun özelliklerini görme fırsatını verdi. Fiziksel açıdan kendimi iyi hissediyorum. Ligin başında hazır olacağım. Daha fazla motive olabilmek için Velodrome'da taraftarlarımızın önünde oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum.

"PAYET GİBİ ÇOK TECRÜBELİ OYUNCULAR VAR"

Genç bir takımımız var. Antrenmanlar sırasında birbirimizi tanımaya başladık. Kulüpteki atmosfer çok hoş. Karşılanma şeklimi çok beğendim. Herkes, yakında başlayacak lig için elinden gelenin en iyisini yapma arzusunda. Bu sene çok transfer yapıldı ama hepsinin kalitesi çok yüksek. Dimitri Payet gibi çok tecrübeli oyuncular da var. Olimpik Marsilya, Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı hak ediyor. Hedefimiz de bu turnuvaya vize almak."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7520644/cengiz-underden-marsilya-aciklamasi