Bahçeli'nin danışmanı Fatih Altaylı'yı hedef aldı: Kim fonluyor bunu

Fatih Altaylı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yorgun halinin görüntüsünün kasıtlı olarak yayınlandığını ima etmesi AK Parti cephesinde tepkilere neden oldu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan sonra Fatih Altaylı ve Habertürk'e bir tepki de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek'den geldi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın 'O görüntüyü kim yayına verdi' başlıklı yazısı Habertürk ile Cumhurbaşkanlığı arasında krize yol açtı.

Altaylı'nın Erdoğan'ın videolu bayram mesajında gözlerinin birkaç saniyeliğine kapandığı görüntülerle ilgili yorumları tartışma konusu oldu. Ancak Fatih Altaylı'nın 'bant kaydı' dediği söz konusu görüntü canlı yayın çıktı. Fakat Altaylı, bu bilgiyi daha sonra köşesinde düzeltti ama Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Habetürk’ü kınadıklarını belirten bir açıklama yaptı.

Bahçeli'nin danışmanı: Altaylı’ın kimden fonlandığına iyi bakmak lazım 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı ve Türkgün Gazetesi Yazarı Yıldıray Çiçek de Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya tepki gösterdi.

Çiçek sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ın kimden fonlandığına iyi bakmak lazımdır. Çünkü Habertürk’ü hadsiz, pervasız hale getirenlerin başında o vardır. Cumhur ittifakına yönelik aşırı bir kin, nefret, öfke nöbetindedir. Hadsiz Habertürk haddini bilmeli ve bunun bu nöbetini bitirmelidir.” ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7509235/bahcelinin-danismani-fatih-altayliyi-hedef-aldi-kim-fonluyor-bunu