Bursa'da, AKP'li belediye başkanı Alinur Aktaş istifaya çağrıldı!

Bursaspor yönetimi ile Bursa’nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş arasında ‘stadyum’ gerilimi yaşandı. AK Partili Alinur Aktaş, Bursalılar tarafından istifaya çağrıldı. Bursapor 2. Başkanı Emin Adanur sosyal medya hesabından Aktaş’ı stadyum için Bursaspor’dan kira talep etmekle suçladı.

Adanur, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Atatürk Stadyumumuzu niye yıktınız? 2015 yılından bugüne kadar kullanmadığınız yetkiyi, bugün neden kullanıyorsunuz? Stadyumumuzun yetkilerini neden Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devrettiniz? Yönetimimiz sizi ziyaret ettiğinde, normalde kira aldığınızı fakat bunu maç başına çevirdiğinizde kira ödemeyeceğimizi beyan etmişsiniz. Kimin stadını kime günlük kiraya veriyorsunuz?

Biz bu kadar yaşam mücadelesi verip, Bursaspor’u ayakta tutmaya çalışırken, siz neyin peşindesiniz? Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü olarak Burak Kapacak’a talipmişsiniz, teklifiniz nedir? Son olarak da yine yönetimimiz sizi ziyarete geldiğinde bu konu açılmış, Başkanımız Hayrettin Gülgüler size ‘Bursaspor Büyük Camia, bunu kabul etmez’ dediğinde sizin ona bir sorunuz olmuş; Hangi camia? BÜYÜK BURSASPOR CAMİASI'' ifadelerini kullandı.

‘#ALİNURAKTAŞİSTİFA’ TT OLDU

Adanur’un açıklamalarından sonra Bursasporlular, Twitter üzerinden Aktaş’ı istifaya davet etti. ‘#AliNurAktaş’ istifa etiketi TT’ye girdi. 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7489274/bursada-akpli-belediye-baskani-alinur-aktas-istifaya-cagrildi