Ali Eyüboğlu’ndan bomba iddia: AK Parti Hülya Avşar ile görüşüyor

Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü köşesinde çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Ali Eyüboğlu çok güvendiği bir kaynaktan aldığını iddia ettiği habere göre AK Parti’nin Hülya Avşar ile Ayvalık Belediye Başkanlığı için görüştüğünü öne sürdü.

Eyüboğlu bugünkü köşe yazısına "Hülya Avşar'a Ayvalık belediye başkanlığı teklifi!" başlığını atarken AK Parti tarafından istenen görüşme hakkında bilgi verdi. Yazıda AK Parti ile Hülya Avşar arasındaki görüşmenin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirildiği ifade edildi.

Eyüboğlu yazısının devamında Hülya Avşar’ı arayarak bilgi aldığını açıklarken yaptığı görüşme sonucu Hülya Avşar’ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Ayvalık’ta gördüğü bazı sorunları iletmek için gittiğini söylediğini yazdı.

Hülya Avşara’a AK Parti’den ilk yerel seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı adaylığı için teklif alıp almadığını ve ne cevap verdiğini soran Eyüboğlu Hülya Avşar’ın “Henüz yazacak haberlik bir durum yok!” karşılığını verdiğini bildirdi. Eyüboğlu, Hülya Avşar’ın bu cevabını “Avşar Kızı’nın şu yanıtı, şimdiden siyasete hazırlık yaptığının kanıtı gibiydi” yorumunu yaptı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7467909/ali-eyuboglundan-bomba-iddia-ak-parti-hulya-avsar-ile-gorusuyor