Kar gidiyor, dona dikkat!

Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü nden yapılan açıklamaya göre, tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışının yarından itibaren ülkemizi terketmesi bekleniyor.

Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü nden yapılan açıklamaya göre, tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışının yarından itibaren ülkemizi terketmesi bekleniyor. Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım ise kentte etkili olan kar yağışının bugün de devam edeceğini, cuma günü ise kenti terk edeceğini bildirdi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, İstanbul da hava sıcaklığının 0 derece düzeyinde olduğunu, bu gece sıcaklığın eksi 1 ile eksi 3 derece arasında seyredeceğini kaydetti. Kar yağışının bugün de devam edeceğini ifade eden Yıldırım, "Perşembe günü etkisini azaltan kar yağışı, cuma günü İstanbul u terk edecek. Poyraz fırtınası etkisini sürdürecek ve saatteki hızı 60-70 kilometreyi bulacak" dedi.

Havanın açmasıyla cuma ve cumartesi günleri şiddetli don bekleniyor

Yıldırım, perşembe günü öğle saatlerinden itibaren havanın açmasıyla birlikte cuma ve cumartesi günleri kentte şiddetli don ve buzlanma görüleceğini vurgulayarak, yetkilileri ve vatandaşları kuvvetli don ve buzlanmaya karşı uyardı.

Mustafa Yıldırım, ayrıca İstanbul da kar kalınlıklarının Kumköy de 1, Atatürk Havalimanı nda 2, Florya ve Göztepe de 3, Sarıyer de 6, Sabiha Gökçen Havaalanı nda 8, Bahçeköy de 9, Şile de 10 ve Samandıra da 15 santimetre olarak ölçüldüğünü bildirdi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/744906/kar-gidiyor-dona-dikkat