Fenerbahçe'de Szalai'nin değeri 10 kat arttı!

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezonun devre arasında kadrosuna kattığı Attila Szalai, kalitesini kısa sürede gösterdi ve 1 yıl içinde Avrupa devlerinin radarına girdi. Güney Kıbrıs ekiplerinden Apollon Limassol'dan transfer edilen Szalai, geçen sezonun ikinci yarısında performansıyla herkesten tam not aldı.

Futbol ile ilgili sosyal medyada içerik üreten Futboo'nun haberine göre küçük bir ligden gelmesine rağmen kısa sürede uyum sağlayan Szalai, savunmadaki kararlı oyununun yanı sıra topu oyuna sokmasıyla da öne çıktı. Sadece yarım sezon oynamasına rağmen, 2021/22'nin en dikkat çeken isimlerinden olmayı başardı.

FENERBAHÇE 20 MİLYON EURO İSTİYOR

Avrupa kulüplerinin de dikkatini çeken Attila Szalai, başarılı performansını Macaristan formasıyla EURO2020'de de sürdürdü. Macaristan turnuvaya erken veda etse de Szalai performansıyla alkış aldı. Macar oyunda Premier League ve Serie A ekiplerinin transfer listesine girmeyi başardı. Fenerbahçe, performansından çok memnun olduğu başarılı savunma oyuncusu için 20 milyon euroluk bonservis bedeli belirledi.

PİYASA DEĞERİ 10 KAT ARTTI

Adı Leicester City, Atalanta ve Leeds United ile anılan Szalai, kısa sürede piyasa değerini de yaklaşık 10 katına çıkardı. Macar savunmacı Ekim 2020'de 800 bin euro piyasa değerine sahipken, transfermarkt verilerine göre Szalai'nin bugünkü piyasa değeri 7 milyon euroya çıktı.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7418248/fenerbahcede-szalainin-degeri-10-kat-artti