Karamollaoğlu: Ülkenin temel problemi zihniyet!

Partisinin Manisa İl Başkanlığı Kongresi’nde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ülkenin en temel probleminin kutuplaştırıcı zihniyet olduğunu söyledi. Bu zihniyeti milletin değiştirebileceğini belirten Karamollaoğlu, “Seçim sandığı kurulduğu zaman vatandaşımızdan oyunu ciddi bir düşünme neticesinde vermesini talep ediyorum. Aksi takdirde bu ülkede problemler çözülmez” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Manisa İl Başkanlığı’nın 5’inci Olağan Kongresi’ne katılmak üzere kente geldi. Kentte bir dizi program gerçekleştiren Karamollaoğlu, kongrede yaptığı konuşmada ise gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu’na programlarında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç eşlik etti.

“FARKLI GÖRÜŞLER YOK SAYILIYOR”

Türkiye’de temel problemin başında zihniyetin geldiğini belirten Karamollaoğlu, “Problemlerimizi çözmeye talip olan siyasi partiler kendilerinden farklı olan partiler ile çözüm konusunda bir araya gelemiyor. Kendinden farklı olan görüşe hain damgası basmayı adeta bir görev olarak görüyor. Siyasette ‘benim gibi düşünüp, yaşamıyorsan seni yok sayıyorum’ anlayışı hakim bir durumda. Böyle bir ortamda problemler çözülemez” dedi.

“OY VERİLİRKEN DÜŞÜNÜLMELİ”

Mevcut siyasi yapıyı değiştirecek olanın ise millet olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, “Her geçen gün seçimlere yaklaşıyoruz. Seçim sandığı kurulduğu zaman vatandaşımızdan oyunu ciddi bir düşünme neticesinde vermesini talep ediyorum. Aksi takdirde bu ülkede problemler çözülmez. Farklı görüşlerin memleket için, millet için bir araya geldiği bir masa kurulmaz. Bu olmadan da huzur ve barış olmaz” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİ PERİŞAN, ADALETE GÜVEN YOK”

ZİHNİYETTE yaşanan bu problemin ülkede başta ekonomi ve adaleti de olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Ülkede ekonomik olarak herkes perişan. Toplumun bir bölümü ya iş bulamıyor, iş bulan da geçinemiyor. Esnafın, çiftçinin sorunları, çözülmek yerine alınan kararlar ile daha da artıyor. Adalet mekanizmasına olan güven her geçen gün sarsılıyor. Toplumun büyük bir kesimi adaletin doğruluğundan endişe duyuyor. Bunun değişmesi şarttır” şeklinde konuştu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7404867/karamollaoglu-ulkenin-temel-problemi-zihniyet