Meteoroloji saat verip uyardı: Çok kuvvetli geliyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, Marmara'nın doğusu için uyardı. Yağışların Kocaeli'nin Kandıra ve Kartepe ilçeleri ile Sakarya çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış olacak.

BU GECE ETKİSİNİ ARTIRACAK

Son verilere göre, Marmara'nın doğusunda hafta başından bu yana aralıklarla devam eden gök gürültülü sağanak, bu gece saatlerinden sonra tekrar etkisini artıracak.

Yağışların Kocaeli'de yerel kuvvetli, Kocaeli'nin Kandıra ve Kartepe ilçeleri ile Sakarya çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, kuvvetli rüzgar, dolu, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BOLU DAĞI'NDA SAĞANAK VE SİS

Bu arada Anadolu Otoyolu'nun ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde sağanak ve yoğun sis etkili oluyor.

Anadolu Otoyolu ile D-100 kara yolunun Düzce ve Bolu kesimleri Bıçkıyanı, Karanlıkdere, Bakacak, Elmalık ve Seymenler mevkilerinde etkili olan sağanak ve sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 25 metreye kadar düştü.

Bölgede yoğun sis ve yağış nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar yaşanıyor.

Meteoroloji yetkilileri, yağış ve sisin hafta sonuna kadar devam edeceğinin öngörüldüğünü belirtti.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7392600/meteoroloji-saat-verip-uyardi-cok-kuvvetli-geliyor