10 bin dolar alan siyasetçi kim?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir an önce 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklaması gerektiğini belirtirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce Süleyman Soylu’ya sahip çıkarak, “Soylu’nun sahipsiz olmadığını” söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ( TBMM), CHP ve MHP haftalık grup toplantılarını gerçekleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddialar ve özelleştirmeler yer alırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Süleyman Soylu’ya destek çıkarak, TBMM’ye gelen dokunulmazlık fezlekelerinin bir an önce Genel Kurul’a gelmesi gerektiğini belirtti.

“GÜNAH İŞLİYORSUN”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun suç örgütünden 10 bin dolar alan siyasetçiyi bir an önce açıklaması gerektiğini ifade ederek, iktidarın rüşvet alan birisini koruduğunu söyledi. Son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Genelgesi’ne değinen Kılıçdaroğlu, “Genelge çıkarıyor, ‘ben hariç’ diyor. Sen hariçsen vatandaş neden uysun? Lüks hayat, şatafatı yolsuzluk, rüşvet, yolsuzluk var, lağım patlamış hâlâ ve hâlâ israfa devam ediyorlar. İsraf haram mı? Haram. Günah mı? Günah, ama ‘ben haramı işlemeye devam edeceğim’ diyor. Eğer israf haramsa, günahsa ve sen de hâlâ bunlara oy veriyorsan sen de günah işliyorsun” ifadelerini kullandı.

İŞSİZLİK 10 MİLYONU BULDU

Türk Lirası’nın döviz karşısında eridiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, faizlerin sürekli arttığını, işsizliliğin 10 milyonu bulduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Yoksulluk, yolsuzluklar artıyor. Fiyatlar da artıyor. En ağır vergi enflasyon vergisidir. Türkiye, bir enflasyon sarmalı içine girdi. Her yazın normalde fiyatlar düşer, şimdi fiyatlar artıyor. Kışın ne olacak? Millet açlıktan ölmüş umurunda değil, adam kendisine yazlık saray yapıyor. 19 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Getirdikleri tablo bu.”

“KİM DEMİŞ SAYIN SOYLU YALNIZ DİYE”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iddiaların ve tartışmaların odağında bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek verdi. Soylu’ya yönelik itibar suikastı olduğunu iddia eden Bahçeli, “Kim demiş Sayın Soylu yalnız diye, kim demiş Soylu sahipsiz diye. Hakkında ne söylenirse söylensin, bizim denilenlere aldırış etmemiz mümkün değildir” dedi. Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili TBMM’ye gelen dokunulmazlık fezlekelerinin bir an önce Genel Kurul gündemine getirilmesi gerektiğini aktardı. Ayrıca Bahçeli, Anayasa Mahkemesi’nin HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu için verdiği ‘hak ihlali’ kararına çok sert tepki gösterdi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7383873/10-bin-dolar-alan-siyasetci-kim