Tosuncuk Mehmet Aydın yeni projesini polislere anlattı!

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın 3 yıl sonra çektiği bir video ile teslim olacağını açıkladı. Yayınladığı videodan bir gün sonra Brezilya’da teslim olan Mehmet Aydın Türkiye’ye getirildi. Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz bugünkü köşesinde Mehmet Aydın’ın yeni polislere söylediği yeni projesini açıkladı.

Saymaz “Tosuncuk’un latin Amerika’daki kayıp dört yılı” başlıklı köşe yazısında Tosuncuk Mehmet Aydın’ın Bursa’da bulaşıkçılık yaparken nasıl bu kadar insanı dolandırıp zengin olduğunu bir bir anlattı. Türkiye’den kaçtıkan sonra yurt dışında yaptıklarını ve lüks hayatı hakkında bilgiler de veren Saymaz yazısının sonunde Mehmet Aydın’ın dönüş uçağında polislere bahsettiği yeni projesinden bahsetti. Saymaz’ın iddiasına göre Tosuncuk Mehmet Aydın polislere “Yeni bir projem var” diyerek kripto para işine gireceğini bildirdi.

Mehmet Aydın’ın cezaevinde çok fazla kalmayacağını iddia eden Saymaz yazısının sonunda “Bu kadar sağılacak koyun varken, Tosuncuk daja çok çiftlik kuracaktır sözleriyle yazısını bitirdi.

İşte İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısındaki o bölüm

Tosuncuk'un onlarca yıl cezaevinde yatacağını düşünenler yanılıyor. Bir kere 2019'da çıkarılan infaz yasasından yararlanıyor.

Kaldı ki…

Türkiye'de hangi dolandırıcı içeride çürümüş ki Aydın yıllarını dört duvar arasında geçirsin?

80'lerde Banker Yalçınlar…

90'larda Titan Kenanlar…

2000'lerin başında Jet Fadıllar tarafından dolandırıldı, Türk milleti.

Saadet zincirinin sondan bir önceki halkası Tosuncuk'tu.

Son halkada Thodex'çi Faruk Fatih Özer var.

Şimdiden duvarları, İslami esaslara göre kripto para satışı gerçekleştirdiğini savunan Caiz Coin reklamları süslüyor.

İhtimal, bir vurgunun daha eli kulağındadır.

Çünkü Türkiye'de, serbest piyasa ekonomisine geçilen 24 Ocak 1980'den beri ‘köşeyi dönme' ve ‘bir koyup üç alma' ideolojisi iktidardadır. Artık emek vererek veya eğitimle yükselmek mümkün görünmüyor.

Güreşçilerden banka müdürü atanırken, partili bürokratlar üç beş aylık birden alırken, ‘dindar' nesil diye övülenler koko üstüne koko çekerken, vaiz emeklisi şeyhler CEO'ya dönüşürken; Tosuncuk Mehmet suçlu değil, dolandırıcı hiç değil, olsa olsa kader mahkumudur!

Bir iki yıl içinde salıverileceğini ve saygın iş adamı diye övüleceğini düşündüğü içindir ki…

Tosuncuk, dönüş uçağında, polislere “Yeni bir projem var” dedi.

Cezaevinden çıktığında, kripto para işine gireceğini söyledi.

Bizde bu kadar sağılacak ‘koyun' varken, Tosuncuk daha çok çiftlik kuracaktır.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7379892/tosuncuk-mehmet-aydin-yeni-projesini-polislere-anlatti