Bakan Varank'tan sanayiciye tepki: "Ne istiyorsun, sadede gel"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gaziantep ziyaretinde sanayici iş insanları ile görüştü. Görüşme sırasında bir sanayicinin kendisine bir şey anlattığı sırada Bakan Varank, "Ne istiyorsun, sadede gel" diyerek tepki gösterdi.

Varank'ın tepki çeken görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan DEVA Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Ertuğrul Kaya, "Hiç kimse Gaziantep sanayicisine böyle hitap edemez" dedi.

"Lafa gelince tevazu sahaya çıkınca 'ne istiyorsun, sadede gel' öyle mi?" diye teğki gösteren Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında "sayın Varank, “sadede gel“ diye hitap ettiğiniz Gaziantepli sanayicimiz sizin yanlış ekonomi politikalarınıza rağmen yıllık 7 milyar dolar ihracatla bu ülkenin bu kentin ekonomisine değer katıyor" dedi.

"Sayın Varank, hani koro halinde biz "milletimizin emrindeyiz" diyorsunuz ya." diyen DEVA Partili Kaya, şunları kaydetti:

"Biz sanayicimizle diyaloğunuzda durumun hamasi sloganlarınızın tam aksi olduğunu bir kez daha gördük.
Sayın Varank, “sadede gel” diye hitap ettiğiniz Gaziantepli sanayicimiz batırdığınız ekonomide devletten destek almadan alnının teriyle 7 Milyar dolarlık ihracat destanı yazıyor.
Diğer yandan AK Parti Gaziantep milletvekillerinin önünde cereyan eden bu diyaloğa seyirci kalmaları da ayrıca utanç verici. “Bir saniye sayın Bakan, sanayicimize böyle hitap etmemelisiniz” diyemediniz mi?
Sayın Varank, daha yeni Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’a kibir iması yaparak iftira atmıştınız. Vaziyetiniz ortada; takke düştü kel göründü.
Sayın Varank, şimdi sizi derhal kaba ve üstten davrandığınız sanayicimizin şahsında tüm Gaziantepli sanayicilerimizden özür dilemeye davet ediyorum."

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7365429/bakan-varanktan-sanayiciye-tepki-ne-istiyorsun-sadede-gel