Salim Arda Ermut kimdir?

Arda Ermut Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü görevini yürütüyor. Bir dönem Başbakanlık Yatırım Ajansı – TYDTA görevini de yürüttü. Salim Arda Ermut'un merak edilen hayatı ve kariyeri Arda Ermut'un aslen nereli ve kaç yaşında olduğu  Salim Arda Ermut kimdir biyografi içeriğimizde yer almaktadır... 

SALİM ARDA ERMUT KİMDİR?

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Salim Arda Ermut 1980 yılında Karaman’da dünyaya geldi.

Arda Ermut, Kartal İmam Hatip Lisesi mezunudur.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi eski Başkanı olan Arda Ermut, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2005 yılında Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olmuştur.

2005’te Uzman olarak katıldığı Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda çeşitli yöneticilik görevlerinin ardından 2015’te Başkanlığa atanmıştır. Bu görevlerinde Türkiye’ye çeşitli uluslararası doğrudan yatırımların kazandırılmasında rol oynayan Ermut, 2015-2019 yılları arasında Viyana Ekonomik Forumu, SunExpress ve Dünya Yatırım Ajansları Birliği’nde (WAIPA) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Haziran 2019'da Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olup Türk Hava Yolları İcra Kurulu'nda da üç üyeden biri olarak görev yapmıştır.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkanı olan Ermut, 2018-2020 yılları arasında TVF Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış olup, 9 Mart 2021 itibariyle Türkiye Varlık Fonu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Salim Arda Ermut, Yasemin Kan Ermut ile evli ve iki çocuk babasıdır.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7360374/salim-arda-ermut-kimdir-arda-ermut-kac-yasinda-nerelidir