Trabzonspor'un davalarında yeni gelişmeler!

Trabzonspor Kulübü, FIFA’ya başvuruda bulunarak, eski futbolcusu Castillo’nun transferinden kaynaklanan son taksitin Tijuana Kulübü tarafından ödenmediği ve bu nedenle 575 bin Euro’nun yıllık yüzde 5 faiz ve ayrıca yüzde 10 gecikme faiziyle kendilerine ödenmesini talep etti.

FIFA nezdinde yapılan yargılanmada Trabzonspor haklı bulunarak, belirlenen miktarın 45 gün içerisinde Trabzonspor’a ödenmesi gerektiğine karar verdi. Bordo-mavili kulüp bu miktarın ödenmesini bekliyor.

ESTEBAN DAVASI

Bordo-mavili takım, geçtiğimiz dönemlerde Trabzonspor ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Esteban aleyhine FIFA’ya başvuruda bulunmuştu.

Ancak FIFA’nın yaptığı yargılama sonucunda Trabzonspor oyuncunun ayrıldığı tarihe kadar olan alacaklarının tamamını ödemeye mahkum edildi. Belirlenen 700 bin Euro da bordo-mavili kulüp tarafından oyuncunun hesabına yatırıldı ve dosya kapatıldı.

HOSSEINI'NİN MENAJERİ FIFA'YA BAŞVURDU

Trabzonspor ile sözleşmesi sezon sonunda sona eren İranlı oyuncu Majid Hosseini’nin menajeri kulübe dava açtı. 

Menajer Mohsen Ebrahimi Aliabad'ın sözleşme gereğince kendisine 60 Bin Euro'nun ödenmediği ve bu ücretin faiziyle birlikte kendisine ödenmesi gerektiği iddiasıyla CAS'a başvurduğu kaydedildi. Aliabad'ın bu talebi karşısında Trabzonspor'un CAS'a savunma yaptığı ve yargı sürecinin devam ettiği bildirildi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7359596/trabzonsporun-davalarinda-yeni-gelismeler