Erdoğan'a "Yav he he" diyen gazeteci için karar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir paylaşımının altına "Yav he he" dediği için yargılanan gazeteci Cem Bahtiyar hakkında karar verildi.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, Bandırma 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Cem Bahtiyar, sosyal medya hesabından yaptığı yorumun suç olmadığını eleştiri olduğunu dile getirerek beraatını istedi. Duruşma savcısı mütalaasında "Düşünce ve kanaat hürriyeti ile düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti kapsamında kaldığı, bahse konu paylaşımın içeriğinde hakaret suçuna vücut verebilecek unsurların bulunmadığı" ifadelerine yer verdi. Mahkeme başkanı ise suç unsurlarının oluşmadığını gerekçe göstererek Erdoğan'a "Yav he he" dediği için yargılanan gazeteci Cem Bahtiyar'ın beraatına hükmetti.

"EN UFAK BİR ELEŞTİRİYE BİLE TAHAMMÜLSÜZ..."

Bahtiyar, "İçerisinde hiçbir kötü söz içermeyen, hangi tarafa çekerseniz çekin hakaret anlamına getiremeyeceğiniz 3 kelime, suçlamaya delil olarak yazılmıştı. En ufak bir eleştiriye bile tahammülsüz bu kibrin saltanatında, adalet sarayları da ne yazık ki birer yargı noterine dönüşmüş durumda. Normal bir ülkede böyle bir durumda soruşturma dahi açılmazdı" dedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7352893/son-dakika-erdogana-yav-he-he-diyen-gazeteci-icin-karar