Ali Reis Topçu kimdir?

Ali Reis Topçu, MÜSİAD Genel Başkan Vekili olarak görev yapıyor. Aile şirketlerinde çeşitli görevlerde bulunan Ali Reis Topçu sanayi, gıda, tarım ve teknoloji sektörlerinde çeşitli şirketlerden kurucu ortaklıkları bulunuyor. Ali Reis Topçu'nun hayatı aslen nereli ve kaç yaşında olduğu Ali Reis Topçu kimdir biyografi içeriğimizde bulunuyor.

ALİ REİS TOPÇU KİMDİR?

Ali Reis Topçu, 1963 yılında Rize’de doğdu. 1974 yılında Fatih İlkokulu’nda tamamladığı ilköğrenimin ardından devam ettiği Göztepe Ortaokulu’ndan 1978 yılında mezun oldu. 1978-1981 yılları arasında eğitim aldığı 50 Yıl Tahran Lisesi’nden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) Makine Mühendisliği bölümüne devam etti ve 1990 yılında mezun oldu.

1983 yılında Otomarsan AŞ’ye ait olan Davutpaşa Otobüs Fabrikası ve 1984 yılında Metabo Werke GMBH& Co.’da gerçekleştirdiği stajların ardından, profesyonel iş yaşamına, Topçular Ailesi’nin ikinci firması olan Reis Makine’de başlayan Ali Reis Topçu, şirketin, Makser Tanıtım ve Satış Sonrası Hizmetler ile faaliyet alanını genişleterek daha kapsamlı ve etkin olarak yoluna devam etmesi süreçlerinde rol almıştır.

2016 yılında aile şirketleri dışında ilk ortaklığı olan Doğadan Kömür ile kömür, odun ve palet imalatına başlayan Ali Reis Topçu, 2018 yılında Paşa Döner bayiliği alarak gıda sektörüne, 2019 yılında satın aldığı üzüm bağı ile tarım sektörüne, yine 2019 yılında kurulan T4 Teknoloji firması ile aydınlatma ve savunma sanayi sektörlerine adım attı.

MÜSİAD Genel Başkan Vekili olan Topçu, evli ve 4 çocuk babasıdır.        

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7350134/ali-reis-topcu-kimdir-ali-reis-topcu-aslen-nereli-kac-yasinda