ABD'de feci olay! Sıcak hava balonu patladı: 4 kişi öldü

ABD’nin New Mexico eyaletine bağlı Albuquerque kentinde meydana gelen olayda bir sıcak hava balonu elektrik tellerine çarptı. Çarpmanın etkisiyle alev alan balonun düşmesi sonucu balonun pilotu dahil 4 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Balonun elektrik hatlarına çarpması nedeniyle bölgede 13 bin ev ve işyeri elektriksiz kalırken, elektrik kesintinin hala devam ettiği öğrenildi.

“OLDUKÇA KÖTÜ DURUMDALAR”

ABD Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamada, kazada hayatını kaybedenlerin isimleri açıklanmazken, kazazedelerin 40-60 yaşları arasında olduğu kaydedildi.

Albuquerque Polis Sözcüsü Gilbert Gallegos, "Kurbanlar oldukça kötü durumda, doktorlar yaralıyı kurtarmaya çalışıyor. Çok trajik bir kaza, olay yerine ulaşan ilk polis memurları zor anlar yaşadı” ifadesini kullandı.

BALON İLE SEPETİ AYRI YERLERE DÜŞTÜ

Federal Havacılık İdaresi’nin (FAA) olaya ilişkin yayınladığı raporda, balonun sepetinin Albuquerque Uluslararası Sunport Havalimanı’nın yaklaşık 10 kilometre batısında, şehrin Batı Yakası semtindeki bir eczanenin yakınlarına düştüğü belirtildi. Balonun ise düşmenin ardından sepetten ayrıldığı ve başka bir yere düştüğü aktarıldı.

Öte yandan FAA ve polisin kazanın nedenine ilişkin araştırmaları devam ediyor.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/video/7345764/abdde-feci-olay-sicak-hava-balonu-patladi-4-kisi-oldu