Samsung'un yeni telefonu fiyatıyla şaşırtacak

Samsung, yeni katlanabilir telefon Galaxy Z Fold 3 beklenirken geçtiğimiz günlerde Galaxy Z Fold 2'nin satışlarını durdurma kararı almıştı.

Yeni Fold 3 ile ilgili bilgiler de gelmeye devam ediyor. 2 bin dolar yurt dışı fiyatı, 17 bin TL Türkiye fiyatıyla Galaxy Z Fold 2 erişilmesi oldukça güç bir telefon. Galaxy Z Fold 3 ise fiyatıyla şaşırtacak.

CHIP'in haberine göre telefonun tanıtılmasına biraz daha zaman var, ancak gelen haberler, Samsung'un yeni modelde fiyatı biraz daha aşağı çekebileceğine işaret ediyor.

Galaxy Z Fold 3'ün fiyatına ilişkin daha önce de bazı söylentiler gündeme gelmişti. Ancak bu defaki haberin ayakları biraz daha yere basar cinsten. Zira habere göre Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Fold 2'den yüzde 20'ye kadar daha ucuz olacak. Buna göre Galaxy Z Fold 3'ün piyasaya, 1999 Dolar fiyat etiketli Galaxy Z Fold 2'den 400 Dolar daha ucuza çıktığını görebiliriz. Elbette yine de bunun hakkında heyecanlanmak için çok erken. Resmi bir açıklama henüz yok.

Bir diğer gelen haber ise, kapasiteye ilişkin. Buna göre Galaxy Z Fold 3'te 512 GB'lık bir model de yer alacak. Öte yandan Samsung'un bir diğer katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip 3'ü de 256 GB'lık kapasite ile görebileceğiz.

Samsung'un Galaxy Z Fold 3'ü ağustos ayının başında tanıtması bekleniyor.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7328179/samsungun-yeni-telefonu-fiyatiyla-sasirtacak