Veyis Ateş, AKP'ye mi katılıyor? Yarkadaş'tan çok konuşulacak sözler

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, bugünkü yazısında geçtiğimiz günlerde Halk TV'ye çıkan ve Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen  Veyis Ateş'i ele aldı. "Aslında politikaya devam etse sanırım daha başarılı olurmuş." diyen Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, "Hoş bu performansıyla, AKP’de tepe bir koltuğu kapması artık daha da kolaylaştı. Baksanıza, yolsuzluk yaptıkları ortaya çıkan profesyonel siyasetçiler gibi 'Onlar montaj montaj' diye rahatlıkla yalan söyleyebiliyor. AKP bu performansı mutlaka değerlendirmeye alacaktır…" değerlendirmesinde bulundu.

İşte, Barış Yarkadaş'ın dikkat çeken o yazısı:

"Veyis Ateş’in sesi….

Habertürk TV’nin yere göğe sığdırılamayan ve neredeyse tepe görevlerin tamamını üstlenen sunucusu Veyis Ateş’in nihayet ses kaydı da çıktı. TİP Milletvekili Ahmet Şık, firari Sezgin Baran Korkmaz ile Veyis Ateş’in yaptığı telefon konuşmasının kaydını Twitter hesabından yayımladı. Veyis Ateş, Korkmaz’ın kaydettiği ve Türkiye’de onlarca kişiye dinlettiği bilinen ses kaydında “klik ve lobiler”den bahsediyor, Korkmaz’ın işlerinin çözülmesi için açıkça para istiyor.

SAVCILARA ÇAĞRI

Ateş, böyle bir konuşmanın olmadığını ve kimseden 10 milyon Euro istemediğini HALK TV’de katıldığı programda Sözcü Yazarı İsmail Saymaz’a söylemiş ancak kimseyi ikna edememişti. Zira; İsmail Saymaz da ‘’Veyis ben o konuşmayı bizzat dinledim” diyerek, tartışmalara noktayı koymuştu.

Ahmet Şık’ın yayımladığı kayıt ise tartışmada yeni bir perde açıyor ve Veyis Ateş’in yargılanmasının yolunu açacak bir delil niteliği taşıyor. Hukukçular, bu konuşma kaydının en hafifinden “nüfuz ticareti” olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek savcıları göreve davet ediyor.

Veyis Ateş’in ‘bayat’ numarası…

Ses kaydının da ortaya çıkmasıyla birlikte, artık taşlar yerine iyice oturdu. Kimsenin kafasında “10 milyon Euro istendiği”ne dair bir kuşku kalmadı. Ancak Veyis Ateş, ses kaydına rağmen, “O konuşma benim değil. Montajlama yoluyla oluşturulduğu açık” diyerek tarihin en çok bilinen ve en bayat numarasına sarılıyor.

Veyis Ateş madem kendinden o kadar emin, gelin bugüne kadar hep arkasında duran ve durmaya da devam eden HABERTÜRK TV’nin stüdyolarında dinleyelim o kaydı… Bakalım sesler kiminmiş?

KLASİK SAVUNMA

Veyis Ateş, aslında politikaya devam etse sanırım daha başarılı olurmuş. Hoş bu performansıyla, AKP’de tepe bir koltuğu kapması artık daha da kolaylaştı. Baksanıza, yolsuzluk yaptıkları ortaya çıkan profesyonel siyasetçiler gibi “Onlar montaj montaj” diye rahatlıkla yalan söyleyebiliyor. AKP bu performansı mutlaka değerlendirmeye alacaktır…"

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7321756/veyis-ates-akpye-mi-katiliyor-yarkadastan-cok-konusulacak-sozler