SBK ile yemek yiyen Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli: Haberim yoktu

Kara para aklama suçundan aranan ve yurtdışına firar eden Sezgin Baran Korkmaz'ın  Avusturya'da yaşadığı ortaya çıkmıştı. Uzun süredir hakkında yakalama kararı bulunan ve dün ABD'nin talebiyle, Avusturya'da gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili, sosyal medya platformu Twitter'da paylaşılan bir fotoğraf sosyal medyaya damga vurdu.

TEKMAN SAVAŞ NEMLİ'NİN SBK İLE FOTOĞRAFI ÇIKTI

Gazeteci Cengiz Aksan sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide Ankara'nın ünlü bir restoranında birlikte yemek yiyen Sezgin Baran Korkmaz ile Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli'nin fotoğraf karesine yer vererek, “Fotoğraf 24 Eylük 2020 tarihine ait. Yer Dikmen Vadisi Tavacı Recep Usta. Sezgin Baran Korkmaz karşısında oturan kişiyle bir diyalog içinde. O gün fotoğrafı paylaştığım gazeteci arkadaşım Mustafa Arısüt SBK'nın kara para akladığını söylemişti ama bana mantıklı gelmemişti.” açıklamasında bulundu.

ŞAHIS HAKKINDA SORUŞTURMADAN HABERİM YOKTUR

Fotoğrafın ortaya çıkmasının ardından iddialara cevap veren Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli, “Şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır.” ifadelerini kullandı.

SBK İLE BİR HUKUKUM YOKTUR

Tekman Savaş Nemli yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bazı internet siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden gündeme gelen, şahsımın da yer aldığı fotoğraf üzerine yapılan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk. Bunun dışında adı geçen SBK ile herhangi bir hukukum yoktur.

YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIM

Söz konusu fotoğraf 24 Eylül 2020 tarihinde çekilmiş olup bu tarihte adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7320497/sbk-ile-yemek-yiyen-yargitay-uyesi-tekman-savas-nemli-haberim-yoktu