Veyis Ateş'in telefon görüşmesini yayınlayan Ahmet Şık'tan açıklama

Habertürk eski sunucusu Veyis Ateş'in, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan klik ve lobiler adına 10 milyon euro istediğine ilişkin tartışmalar devam ederken bu ses kaydının gazetecilere dinletildiği ancak yayınlanmadığı nedeniyle çokça eleştiri almıştı.

Bugün yaşanan sıcak bir gelişmede, Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz telefon görüşmesinin bir dakikalık ses kaydını sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla yayımlamıştı.

AHMET ŞIK'TAN AÇIKLAMA

Ses kaydını yayınlamasının ardından Ahmet Şık, sosyal medya hesabından bir açıklama daha yaptı. 

Ses kaydının tamamının kendisine ulaşması durumunda, kaydın tümü yayınlayacağını söyleyen Şık, ''Kimse komplo teorileriyle açıklama yapmaya kalkmasın. Hep dediğim gibi, hakikate kendimden daha dazla saygı duymaya devam edeceğim'' diye konuştu. 

Şık'ın paylaşımı şöyle: 

''Gönül isterdi ki kaydın tamamı elimde olsaydı ama yok. Kimsenin şüphesi olmasın eğer söz verildiği gibi gönderilirse onu da yayınlarım. Kimse komplo teorileriyle açıklama yapmaya kalkmasın. Hep dediğim gibi, hakikate kendimden daha dazla saygı duymaya devam edeceğim.''

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7317656/veyis-atesin-telefon-gorusmesini-yayinlayan-ahmet-siktan-aciklama