Opel'in yeni gözdesi Mokka iddialı geliyor! İşte fiyatı

Almanya'nın ve dünyanın en büyük otomotiv markalarından olan Opel, yeni Mokka’yı Türkiye'de de satışa sundu. Yüksek verimliliğe sahip benzinli motoru ve 3 farklı donanım seçeneğiyle Yeni Mokka, markanın gelecekteki yüzü Opel Vizör’e ve tamamen dijital Pure Panel kokpite sahip ilk model olmasıyla dikkati çekiyor. Mokka'nın Türkiye'deki satış fiyatı yüksek gözükse de Opel markasına olan güvenin satış rakamlarına yansıması bekleniyor.

Elegance, GS Line ve Ultimate olmak üzere 3 farklı donanım seçeneğini renk ve jant seçenekleriyle buluşturan yeni Mokka’da ayrıca, Türkiye’de bir ilk olarak siyah renkli kaput opsiyonu bulunuyor. Mokka’nın yüzde 100 elektrikli versiyonu Mokka-e ise 2022 yılında Türkiye yollarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

YENİ OPEL MOKKA'NIN FİYATI

Türkiye’de, 130 HP gücündeki 1,2 litrelik turbo beslemeli benzinli motor ve AT8 otomatik şanzıman kombinasyonuyla gelen yeni Mokka; Elegance, GS Line ve Ultimate olmak üzere üç farklı donanım seçeneğiyle satışa çıkıyor. Yenilikçi tasarımını zengin renk ve jant seçenekleriyle tamamlayan yeni Mokka, 365 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

HEDEF, TOPLAM SATIŞLARIN % 15’İNİN MOKKA’DAN GELMESİ

 Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin Yeni Mokka'nın özellikleri ve satış rakamlarıyla ilgili yaptığı açıklamalada şu ifadelere yer verdi:

“Yeni Mokka, şehirli kitlenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyutlara sahip, günlük hayatın parçası olabilecek kompaktlıkta ve konfor unsurlarını üzerinde barındıran bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımıyla tamamen yenilenen Yeni Mokka, teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Boyutlarıyla tam bir şehirli Crossover olduğunu gösteren yeni Mokka’nın, yüksek satış adetleri konusunda bizlere büyük katkılar sağlamasını bekliyoruz. Toplam satışlarımızın yakın ve ileriki dönemde yüzde 15’inin yeni Mokka’dan gelmesini hedefliyoruz.”

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7316007/opelin-yeni-gozdesi-mokka-iddiali-geliyor-iste-fiyati