CHP’li belediye başkanı hakkında kesin ihraç istemi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partisinin Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner'in kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini bildirdi. 

Osmaniye’deki olaylara ilişkin yazılı açıklama yapan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner'in “kesin ihraç” istemiyle, “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir." dedi. 

Seyit Torun'un yazılı açıklaması şöyle:

Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner hakkında, partimizin temel ilkeleri ve etik değerleriyle bağdaşmayan iddialar Genel Merkezimize ulaşmıştır. İddialar, Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda ilgili belediye başkanının, parti disiplini ve yerel yönetim ilkelerimizle bağdaşmayan tutum ve davranışlarının olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda, Merkez Yönetim Kurulu'nun 17 Haziran 2021 Perşembe tarihli kararıyla, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner'in “kesin ihraç” istemiyle, “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7313190/chpli-belediye-baskani-hakkinda-kesin-ihrac-istemi