İmamoğlu: Kendimi memleketin her yerine sorumlu hissediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesini ziyaret etti.

Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi'ne değinerek, “Doğa tahribatlarına karşı her yerde, bütün arkadaşlarımız mücadele veriyorlar. Biz de bu koruyucu duygunuza, gerçekten derin saygı duyuyoruz. Elimizden ne gelir, bilemeyiz ama duyurulmasında size katkı sunmayı elbette isteriz. İnşallah başarılı oluruz. Çünkü, malum bu tahribatın en derinini şu an İstanbul yaşıyor ve yaşamak üzere. Ona da engel olmak için mücadele veriyoruz biliyorsunuz. Memleketimizi Allah korusun diyelim." ifadelerini kullandı. 

Dün Malatya'da üç ilçeyi ziyaret eden İmamoğlu, sabah saatlerine Gölbaşı'na geçti. 

İstanbul’da yaşayan Adıyamanlıların selamını getirdiğini söyleyen İmamoğlu, “Bir dahaki sefere Adıyaman’a geleceğiz. Adıyaman’ın tamamını dolaşacağız. Bu topraklarda belediyelerimizin her birisine katkı sunmak istiyoruz.” dedi.

Ekrem İmamoğlu, “Tabi Türkiye’nin her noktasına dokunmak zorunda olan bir şehirdir İstanbul. İstanbul iyi işler yaparsa memleket de çok iyi olur. Onun için ben kendimi 16 milyon İstanbulluya sorumlu hissediyorum ama ben kendimi memleketin her yerine sorumlu hissediyorum. Seçim döneminde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu size bir söz vermiş Ekrem İmamoğlu kazanacak ve buraya gelecek, sizlerle beraber de güzel işler yapacak’ demiş. Ben, bugün çok mutluyum. Bugün burada Genel Başkan’ımın sözünü yerine getiriyorum; ne mutlu bana.” ifadelerini kullandı.

“NİFAK TOHUMU SAÇANA KULAĞINIZI TIKAYIN”

“Bu ülkenin çocuklarına baktığımda geleceği görüyorum” diyen İmamoğlu, “Burası Mezopotamya. Burası Anadolu. Burası medeniyetlerin beşiği. Dünyada medeniyet yok iken, burada vardı. Böyle bir toprağın nimetini, hep birlikte geleceğe taşımalıyız. Sakın aramıza nifak sokmaya çalışanlara aldanmayın. Sakın birilerini kötüleyerek oy kazanmak isteyenlere aldırmayın. Kulağınızı tıkayın. Kötü konuşanların, kötü sözlerin sahiplerine ait olduğunu unutmayın. Yüzünüzü, bağrınızı, zihninizi güzel sözlere çevirin.” diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7310407/imamoglu-kendimi-memleketin-her-yerine-sorumlu-hissediyorum