Ziraat Bankası Genel Müdürü açıkladı: Bankamız Demirören'e karşı...

Organize suç örgürü lideri olduğu iddia edilen ve Türkiye hükümeti tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, kendisiyle ilgili çıkan haberlerle ilgili Demirören medya grubunu sorumlu tutmuş ve Demirören grubuyla ilgili ciddi iddialarda bulunmuştu. Söz konusu iddialarla ilgili Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar açıklamalarda bulunudu.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve Dubai’de olduğu bilinen Sedat Peker çektiği videolarla gündem değiştirirken Demirören grubunun Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon dolar krediyi ödemediğini iddia etmişti.

Sedat Peker’in konuyla ilgili bir başka Tweet’inde ise şöyle dedi:

"Ziraat Bankası yönetimini uyarıyorum; 'pambıkören' paralarını yurt dışına kaçırmadan tüm mallarına el koyun"

"BANKAMIZ DEMİRÖREN FİRMASINA KARŞI..."

Peker bu paylaşımlarından sonra da Demirören iddialarına devam etti. İlk iddianın ortaya atılmasından 12 gün sonra Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Demirören Holding’e verilen krediyle ilgili konuştu.

Çakar “Söz konusu firma da bu kapsamda kredilendirilmiş olan bir firmadır. Söz konusu firmanın da kredileri an itibarıyla Ziraat Bankası’nda canlı hesaplarda izleniyor ancak şunun altını özellikle çizeyim. Bankamız bu firmaya karşı da bütün müşterilerine olduğu üzere bankacılık usul ve esaslarının getirdiği çerçevede muamele edecektir” dedi.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7310305/ziraat-bankasi-genel-muduru-acikladi-bankamiz-demirorene-karsi