Cuma mesajları! En güzel hayırlı cumalar mesajları 2021

Cuma gününe tekrar ulaşmanın mutluluğu tüm İslam alemini sardı. Sevdiklerinize en güzel hayırlı cumalar mesajlarını yollamak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Cuma gününe özel derlediğimiz birbirinden güzel ve kısa cuma mesajlarını siz de sevdiklerinize yollayabilir ve bu mübarek günün heyecanını ve bereketini birlikte yaşayabilirsiniz.  İşte, İslam aleminin nuru mübarek cuma gününe özel en güzel hayırlı cumalar mesajları...

EN GÜZEL HAYIRLI CUMALAR MESAJLARI YENİ 

Ey işlerin bütün anahtarlarını ve anahtarlarını elinde tutan, bütün hayırları elinde bulunduran, bu günde bana ve sevdiklerime cevapsız bir davet, endişelerini gideren bir hava esintisi ve her an her an bize rızık ihsan eyle Ya Rabbi. Hayırlı Cumalar.

Cuma gününün gülüşünü saadetini, sükûtunu ibadetini, rızkını artırmasını Cenabı Allah'tan niyaz ederim. Hayırlı Cumalar.

Her Cuma ve Allah'a daha yakınsınız, salih amelleriniz ve itaatiniz daha da yükselir ve rızkınız artar. Hayırlı Cumalar! 

Allah'ım, kalbime yerleşen sevdiklerim var, onlara dua ederek kavuşuyorum, onları benim için koru, Ey Allah'ım.

Senin gibi biri için en güzel sözler yükselir, dualar bollaşır, kalpler neşelenir, Allah'a olan sevginizi ilan edin, Hayırlı Cumalar.

Sana sevgiyi öğreten, kalb ile kalbi birleştiren ve sana her yönden hayırlar açana dua et. Allah'ın salat ve selamı efendimiz Muhammed'e, ailesine ve ashabına olsun, Cumanız mübarek olsun.

Allah'ım, kalplerimizi seni zikretmekle ve birliğimizi sağlamakla, dilimizi hamd ve tesbihte, kalplerimizi sana itaatte çoğalt. Çünkü bizim için ancak seni anmaktan başka bir izzet yoktur. Senden korkmaktan başka bir korkumuz yoktur. Hayırlı Cumalar.

İşte Cuma günüdür ve nuru bize Allah'tan mağfiret ve ilahi rahmet getirir, o halde ondan istifade edin, kendinizi arındırın ve O'na itaat ve O'na ibadet ederek günahlarınızdan arının, Allah'tan bizi ve sizi bağışlamasını niyaz ediyorum. Hayırlı Cumalar! 

Kim Allah'a şükrederse nimetini artırır, lütfundan artırır, kim de Allah'a tevekkül ederse ona yeter, Allah da kalplerimizi arındırır, kusurlarımızı örter, günahlarımızı ve kusurlarımızı bağışlar, kalplerimizi açar, Allah bizleri korusun. Hayırlı Cumalar! 

Allah'ım, bu büyük günde, en sevdiklerine mübarek bir gün eyle ve onda kabul olunan bir davet eyle ve onlara,  bol rızık ver ve onlara açık rızık ver. Cennette kapanmayan veya engellemeyen bir kapı nasip et. Cumanız Mübarek olsun.

Rabbim sizi bereketlendirsin ve mutlu etsin, cennetin en yüksek makamlarında mübarek eylesin, Kur'an sizi şereflendirsin ve sevgisi sizi zenginleştirsin. Cumanız Mübarek olsun.

Nemli Cuma esintileri ile, işte bu hediye, Allah kalbinizi nurlarla doldursun ve sizi tehlikelerden korusun, gece ve gündüz sürdüğü sürece sizi mutlu etsin ve hayatınızı salih ve salihlerden eylesin.

Allah'ı anmak, terazinin en ağırı, Rahmân'ın en sevimlisi ve insanın en güzel arayışıdır; öyleyse Allah'ı anmak, toplanmanızın ve bütün günlerinizin nuru olsun.

Allah'ım bu mübarek günde, sevgili kullarıma davetin geri çevrilmediği mübarek bir gün eyle ve ona sayılmayan bir rızık ihsan eyle ve cennette ona engel olmayan bir kapı aç. Onu efendimiz Muhammed'in ümmetinden, Allah'ın salatı ve selamı onun üzerine olsun. Cumanız Mübarek olsun.

İşte Cuma ve nuru abdest, ilahi rahmet ve ilahi mağfirettir, O'nun itaat ve ibadetiyle günahlarınızı yıkayın ve sizi bağışlamasını niyaz ediyorum ve bizi dualarınızdan unutmayın, Cumanız Mübarek olsun.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7307755/cuma-mesajlari-en-guzel-hayirli-cumalar-mesajlari-2021