QNB Finansbank'tan tartışmalı karar: Aşı olmayan binaya alınmayacak

QNB Finansbank çalışanlarının bu sabah, elektronik posta kutularına düşen bir maille neye uğradıklarını şaşırdı. Koronavirüs aşısı olmak herkesin isteğine bağlıyken Banka müdürünün aşı olmayanı banka binasına almama çalışmaları tepkilere neden oldu.

Bankanın Genel Müdürü Temel Güzeloğlu tarafından tüm personele hitaben yazılan mailde en çok dikkat çeken cümle  "Aşı olmaktan imtina edenleri banka binalarımıza nasıl almayacağımızı konuşuyoruz" oldu.

Paramedya'nın aktardığına göre Genel Müdür Temel Güzeloğlu mailinde şunları kaydetti: 

"Lafı uzatmayacağım: Hepinize aşı olma hakkı açıldı. Hemen aşı randevunuzu alın ve olun! Hem kendiniz hem çalışma arkadaşlarınız hem de sevdiklerinizin sağlığı için... Sadece aşınızı olmakla kalmayın, çevrenizdekileri de aşı olmaya ikna edin. 
Ben ve ailem aşılarımızı olduk; Yönetim Kurulu üyelerimiz aşılarını oldu; tüm Genel Müdür yardımcılarımız aşılarını oldu.
Aşılar güvenli ve bizleri hastalıktan koruyacak tek araç! Türkiye genelinde vaka sayıları düşüyor gibi görünse de yeni varyantların Türkiye'ye de gelme riski hala var ve bu çok ciddi bir risk. Şu günlerde hepinize aşı fırsatı açılmışken bu fırsatı hemen yakalayın.
İlk ay içerisinde bankamızda aşı olan çalışan oranımızı yüzde 95 degil, yüzde 97 degil, yüzde 99.9 degil, yüzde 100 görmek istiyorum.
Hatta daha ileriye gideyi; aşı olmaktan imtina edenleri banka binalarımıza nasıl almayacağımızı konuşuyoruz.
Son kez: hiç vakit kaybetmeyin, hemen aşı randevunuzu alın, aldırın."

İŞTE GENDERİLEN O MAİL: 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7307508/qnb-finansbanktan-tartismali-karar-asi-olmayan-binaya-alinmayacak