Kurtlar Vadisi'nin 'efsane' bölümlerinin çekildiği otel mahkemelik oldu

Kurtlar Vadisi dizisinin 'efsane' bölümlerinde yer alan Kurtlar Konseyi sahnelerinin çekildiği otel mahkemelik oldu.

İstanbul Boğazı’na hakim konumuyla televizyon kanalları için çekilen Kurtlar Vadisi başta olmak üzere bir çok dizilerde mekan olarak kullanılan Sözbir Otel’in sahibi Sözbir kardeşler arasında hukuk savaşı yaşanıyor.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Sözbir Şirketler Grubu'nun kurucusu Serdar Sözbir; kardeşleri Tamer ve Nihal Sözbir’in babaları Nazif Sözbir’in sağlık sorunlarını kullanarak otel ve şirket hisselerini üzerlerine aldığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

89 yaşındaki Nazif Sözbir'in aklı dengesinin yerinde olmadığını iddia eden Serdar Sözbir, babası için vasi tayin edilmesini istedi.

Sözbir Şirketler Grubu'na ait olan Sözbir Otel’in değerinin 80 milyon dolar olduğu öğrenilirken baba Nazif Sözbir’in kısıtlı adayı olduğunu iddia eden Serdar Sözbir, Anadolu 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

Kardeşleri Tamer ve Nihal Sözbir’in otel hisselerini usulsüzce üzerlerine geçirdiğini söyleyen Serdar Sözbir, şirketleri kendisinin büyüttüğünü söyledi.

Babası Nazif Sözbir’in hastaneden alınacak rapor ile sağlık sorunlarının tespit edilerek vasi tayin edilmesini isteyen Sözbir, hastanenin 6 ay sonraya randevu vermesinin davayı olumsuz etkileyeceğini vurguladı.

Serdar Sözbir, hukuk mücadelesi sürerken Sözbir Otel’e ihtiyati tedbir konulmasını da talep etti.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7304334/kurtlar-vadisinin-efsane-bolumlerinin-cekildigi-otel-mahkemelik-oldu