Apple Müzik'ten Android sürprizi

Apple Müzik, Tidal gibi yüksek kalitede müzik dinleme imkanı veren platformlara rakip olmuş ve şirket, bunun için ekstra ücret almayacağını açıklamıştı.

Apple'dan bir sürpriz daha geldi. Şirket, kayıpsız ses kalitesi ve uzamsal destek sunduğu şarkıları Android uygulaması için de sunacak. 

Teknoloji devi, geçtiğimiz günlerde en yüksek ses kalitesini hizmete sunmuştu. Apple Music kataloğundaki şarkıları dinlerken daha zengin, daha sürükleyici bir ses sahnesi oluşturmak için Dolby Atmos kullanan Apple Music aboneleri için yeni bir uzamsal ses özelliği de kullanıma sunuldu.

Şu ana kadar sadece iOS cihazlar için geçerli olan özellikler artık Android platformunda da kullanılabiliyor. Şirket Apple Music'in en son beta sürümüne bu iki yeni işlevi dahil etti.

Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses teknolojilerinin yanı sıra uygulamada diğer bazı iyileştirmeler de söz konusu.

Hemen deneyebilmek için Play Store üzerinden beta test programına katılmanız ve Apple Music 3.6 sürümünü indirmeniz gerekiyor. Ancak şu anda test programı maksimum kullanıcısı sayısına ulaşmış görünüyor.

Android kullanıcıları Apple Music'te aşağıdaki çalma kaliteleri arasında seçim yapabilecekler:

Apple Music'in Android uygulamasına ayrıca parçalar arasında çapraz geçiş yaparak çalmamodu da eklendi. Yeni özellikler yakında uygulamanın kararlı sürümüne eklenecek. Böylelikle tüm Android kullanıcılarına sunulmuş olacak.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7300631/apple-muzikten-android-surprizi